Встановлення очисного обладнання води – не модний тренд, а потреба. Оскільки саме від якості води багато в чому залежить здоров'я людини. На профільному ринку представлено безліч моделей фільтрів, але зорієнтуватися в них не так просто. До того ж, багато хто навіть не здогадується, скільки коштує фільтр для води і як формується його ціна.
У цій статті ми наведемо для вас короткий лікнеп, завдяки чому ви набагато краще орієнтуватиметеся у фільтрах і зможете самостійно придбати очисне обладнання.
Скільки коштує фільтр для води – різноманітність цін
Найдешевші моделі обійдуться вам у кількасот гривень. Погодьтеся, не так вже й дорого! Але слід розуміти, що вартість фільтра залежить від якості очищення. Тобто найдешевші моделі не дадуть вам 100% захисту від негативних домішок.
Отже, на нижньому ціновому ступені розташовуються фільтри-глечики. Вони виконані у вигляді звичайного глечика з ручкою, за що і отримали свою назву. У таких моделях передбачено дві чаші. Верхня оснащена очисним елементом, а залита в неї вода, просочуючись через картридж, позбавляється забруднювачів і перетікає в нижню чашу. Застосування таких фільтрів дозволяє провести первинну водопідготовку не надто забрудненої води перед кип'ятінням або використанням при приготуванні їжі, напоїв.
Далі йдуть звичайні проточні фільтри – вони являють собою набір із двох або трьох картриджів, встановлених послідовно та наповнених різними матеріалами. Це може бути:
- поліпропілен;
- активоване вугілля;
- активоване вугілля із добавками срібла.
Такі системи очищення проводять загалом непогану очистку, проте все одно вона не забезпечить 100% від забруднювачів.
Наступний ціновий ступінь – це мембранні моделі. Їхня відмінна риса – наявність спеціальної мембрани, яка проводить тонке очищення води.
Насамперед із цієї категорії згадки заслуговують фільтри зворотного осмосу. Вони оснащені мембраною зворотного осмосу та проводять очищення на іонному рівні. Крім забруднювачів, вони навіть усувають природні мінерали, що підвищує кінцеву якість очищення, але робить воду не такою корисною. Тому слід вибирати моделі зворотного осмосу, які оснащені додатковим ступенем очищення – мінералізатором. Він наситить воду важливими для організму мінералами.
Також серед мембранних моделей згадки заслуговують на ультрафільтраційні системи очищення. За принципом дії вони схожі на зворотноосмотичні, але вони не змінюють рівень мінералізації води.
Найбільш дорогими є кабінетні або колонні системи очищення, покликані:
- видалити солі твердості;
- видалити залізо, що надмірно міститься;
- видалити надто велику концентрацію хлору;
- і т.д.
Вартість таких моделей сягає кількох десятків тисяч гривень. І вона залежить від наступних факторів:
- типу очисного матеріалу;
- продуктивність фільтра;
- супутніх аксесуарів.
Подібні системи очищення – автоматизовані та здатні працювати до 7 років, не вимагаючи втручання користувача. Наприклад, фільтр комплексного очищення води здатний видаляти всі види основних забруднювачів.
І ще одне питання: де купити фільтр для води
Тепер ви знаєте, якими бувають системи очищення води та як формується ціна на них. Звичайно, назвати конкретну вартість неможливо - адже вона залежить від безлічі факторів.
Але ми знаємо, де купити фільтри для очищення води – на сайті компанії Filter.ua, в каталозі якої представлений величезний вибір моделей різного типу. А менеджери компанії допоможуть із вибором системи! Якщо ви бажаєте придбати насосну станцію для води, в каталозі представлений великий вибір моделей.