Одна з найпоширеніших проблем української води одразу після хлору – це жорсткість. Із 25 областей України, лише у Закарпатській, Чернігівській та Полтавській областях рівень жорсткості водопровідної води відповідає нормам (синім кольором відзначені області із нежорсткою водою).
Ще зовсім недавно багато хто міркував, а що власне поганого в твердій воді ? Навіщо відразу купувати пом'якшувач води? Ну утвориться накип на чайнику – і що? Її легко прибрати розчином оцту чи лимонної кислоти. Але проблема набагато глибша.
Небезпека накипу
Ми не бачимо, що накип зменшує термін роботи пральної машини, поки вона, власне, не поламається і майстер не покаже нам нагрівальний елемент, повністю покритий білою товстою кіркою накипу.
Ми не відчуваємо, на скільки більше йде прального порошку та миючих засобів при збиранні, тому що ніколи не користувалися м'якою водою, адже вона економить і миючі засоби, і мінімізує витрату електроенергії бойлером, посудомийною машиною та іншою побутовою технікою.
Все пізнається в порівнянні, і можете не вірити, але людина, яка відчула на собі всі переваги м'якої води, вже ніколи не захоче повертатися до твердої.
Як боротися з твердою водою
Якщо Ви все ж таки вирішили боротися з жорсткістю, як і мільйони європейців, які дійшли до цього рішення набагато раніше, то давайте розглянемо, які пристрої можна використовувати для боротьби з жорсткістю.
Фільтри для очищення води від солей жорсткості можна умовно поділити на 3 групи:
- фільтри зворотного осмосу;
- пом'якшувачі (картриджного, колонного та кабінетного типів);
- фільтри для побутової техніки .
Зворотний осмос пом'якшує виключно питну воду, фільтр для побутової техніки призначений для установки на водопровідну трубу перед одним конкретним побутовим приладом, а магістральні пом'якшувачі встановлюються на трубопровід при вході комунікацій у будинок і пом'якшують воду для будинку одночасно.