Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Недоліки жорсткої води та пом'якшення. Методи пом'якшення води

Недоліки жорсткої води та пом'якшення. Методи пом'якшення води

Ви, напевно, не раз чули про проблеми жорсткої води, але все не було часу розібратися:

  • чому вода буває твердою?
  • як визначити чи жорстка у вас вода?
  • чи потрібно боротися із жорсткістю?
  • як можна розв'язати проблему жорсткості?

Отже, у цьому огляді намагатимемося коротко і зрозуміло відповісти на кожне запитання.

Чому вода буває твердою?

Жорсткість - це, по суті, насиченість води солями кальцію та магнію. На відміну від насиченості хлором, за твердість води очисні станції відповідальності не несуть. Насичення води солями жорсткості відбувається ще в природних умовах - під час просочування води крізь різні ґрунти. Вода вимиває кальцій і магній із ґрунту, тому в різних регіонах вона відрізняється за рівнем жорсткості.

Як визначити, чи жорстка у Вас вода?

Можна замовити аналіз води, який дозволить визначити насиченість води різними домішками, зокрема й солями жорсткості. Однак, в принципі, Ви можете з'ясувати, чи у Вас жорстка вода і за допомогою простих спостережень.

Жорстка вода відрізняється низкою недоліків, таких як:

  • осад на побутовій техніці: чайник, бойлер, пральна машина (звідси 70% поломок);
  • білі нарости на кранах, душовій насадці, трубах (звідси 60% засмічення труб);
  • при пранні витрачається багато порошку, який потім складно виполоскати, при збиранні та миття посуду потрібно більше миючого засобу, ніж при роботі з м'якою водою;
  • збільшується ризик алергій, усіляких захворювань: каміння у нирках, тромбоз, проблеми із зубами;
  • неприємний смак їжі, приготованої на жорсткій воді;
  • свербіж і лущення шкіри після контакту з водою.

 

Чи потрібно боротися із жорсткістю?

Існує думка, що з огляду на те, що жорсткість води - це показник її насиченості кальцієм і магнієм, то пом'якшувати її ні до чого, адже це необхідні організму елементи. Однак, щоб отримати денну дозу кальцію, необхідно випити в районі 10 літрів неочищеної водопровідної води. Може все ж таки легше з'їсти 100г сиру або випити склянку молока? .

Як вирішити проблему жорсткості?

Найбільш оптимальний варіант - це використання систем, що пом'якшують, на основі іонообмінних смол. Перевага цього матеріалу полягає в тому, що він слугує до 10 років завдяки своїй регенеративній функції. Для відновлення ефективності смоли здійснюється її промивання водою із додаванням таблетованої солі.

До таких систем належать пом'якшувачі колонного та кабінетного типів. Вони встановлюються при вході водопровідних комунікацій у квартиру/будинок та забезпечують м'якою водою, як кухню, так і санвузол.

Принцип пом'якшення за допомогою іонообмінної смоли полягає у заміщенні іонів кальцію та магнію у воді нешкідливими іонами натрію. Регенерація за допомогою таблетованої солі відновлює набір іонів натрію в іонообмінній смолі, чим повертає їй початкову ефективність.

Таким чином, очевидно, що м'яка вода має низку переваг як для здоров'я, так і для побуту. Якщо Ви хотіли б придбати пом'якшувальний фільтр для води - наші менеджери завжди готові надати Вам консультацію та надати допомогу у виборі системи, що оптимально підходить Вашим запитам.

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка