Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Як захистити питну воду від бактерій та вірусів? Технології знезараження води

Як захистити питну воду від бактерій та вірусів? Технології знезараження води

 

Як бактерії, віруси та мікроорганізми потрапляють у воду? Найчастіше це результат забруднення води промисловими та природними відходами. Тому так часто у нашій водопровідній воді знаходять то один, то інший вид вірусів та бактерій , а в артезіанській воді не раз виявляли синьо-зелені водорості.

Способи знезараження води

То як захистити себе від бактерій і вірусів, які середовищем проживання обрали нашу питну воду? Є кілька способів знезараження води:

  • реагентний;
  • безреагентний;
  • комбінований.

До реагентних відносяться: хлорування, озонування, застосування брому та активного кисню.

До нереагентних належать: знезараження води ультразвуком, ультрафіолетом, іонізація, застосування системи зворотного осмосу.

До комбінованих можна віднести будь-який симбіоз реагентного та безреагентного способів.

Чи захистить нас хлор?

Ви скажете, навіщо в цьому всім розбиратися, якщо наша водопровідна вода і так очищується хлором, а отже, вона захищена від бактерій. По-перше, хлор може знищити в повному обсязі види бактерій, наприклад, він, як та інші реагентні методи, погано справляється зі споровими бактеріями. По-друге, мінус усіх реагентних способів у тому, що реагенти залишаються у воді та псують її якість.

Наприклад, той же хлор при кип'ятінні утворює хлорогранічні речовини, які можуть провокувати виникнення онкологічних захворювань в організмі. Ну а по-третє, як би міські очисні станції не намагалися, але вода після фільтрації проходить старими іржавими водопровідними трубами, стінки яких – сприятливе середовище для мікроорганізмів. Виходить, що хлор приносить більше шкоди, ніж користі.

Зворотноосмотична система

Це той новий метод очищення та знезараження води, який у США вже давно вважається старим та перевіреним, адже діє там із 50-х років. Назад осмотична мембрана - унікальна, вона відноситься до безреагентних способів, але не використовує випромінювання.

Її робота заснована на пропущенні забрудненої води крізь напівпроникний матеріал, пори якого мають розміри не більше 0,00001 мікрона. Таким чином, мембрана дозволяє затримувати бактерії, віруси та мікроорганізми.

УФ-знезаражувач

Обов'язковий пристрій на дачах та заміських приватних будинках, де відсутній водогін та воду добувають із колодязів та свердловин. Чому обов'язкове? Тому що вода з колодязів та свердловин навіть не проходить очищення хлором, який вбиває частину забруднювачів.

УФ-знезаражувач вбиває мікроби та віруси за допомогою ультрафіолетових променів. Сьогодні на ринку очисної техніки представлено величезну кількість УФ-ламп різної потужності, конструкції та дизайну. Крім того, ультрафіолетовий знезаражувач часто можна знайти у складі системи зворотного осмосу.

 

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка