Чи знаєте Ви, що прийняття ванни може бути не тільки розслаблюючим, а й корисним для організму? Яка температура ідеальна для розслаблюючої ванни? Як прийняття душа перетворити на заспокійливу процедуру?
Як робити самомасаж у воді? Що можна додавати у воду, щоб посилити ефект релакс-ванної? Як зміцнити органи дихання, не виходячи із ванної? Все це ми розглянемо у сьогоднішній статті.
Температура води
Багато хто робить температуру води у ванній досить гарячій (39-40 градусів), вважаючи, що при цьому вона розслаблює більше. Але річ у тому, що це занадто велика температура для нашого тіла – вона не є комфортною та організм намагається боротися з високою температурою, втрачаючи власну енергію. Після гарячої ванни Ви відчуєте себе не відпочили, а навпаки виснаженим. Найкраща температура води для релаксуючих ванн – 35 градусів, а верхня межа для водного розслаблення – 37 градусів.
Якщо є час тільки на душ
Навіть якщо у Вас всього 5 хвилин і немає часу на прийняття ванн, ви можете звернути увагу на нервові вузли в районі хребта. Підставивши під струмінь води потилицю і спину і регулюючи температуру від прохолодного струменя до теплого і гарячого - ви зможете розслабитися і відпочити набагато швидше, ніж при прийнятті звичайного душу.
Простий самомасаж
Приймаючи ванну, Ви можете порозминати м'язи, покращити циркуляцію крові, тканинної рідини та лімфи. Для цього необхідно опустити під воду ділянку, що масажується, і повільно без ривків розтирати його по колу подушечками пальців, а також вгору-вниз основою долоні. Розминаючи м'язи рук та ніг, необхідно трохи піднімати шкіру, акуратно здавлювати та зміщувати її. Рухи прискорюємо, щоб досягти гарної розминки. Вода готує тіло краще за масажиста, тому якщо будете виконувати самомасаж акуратно – не нашкодите собі.
Бажаєте посилити релакс-ефект ванної кімнати?
Можете додати у воду такі трави, як м'ята, пелюстки троянди та герані, шавлія, подрібнену ромашку. Запах трав заспокоїть нерви, а лікувальний ефект квітів – шкіру.
Також у воду можна додавати валеріану - застосування валеріанки зовнішньо набагато більш щадно діє на організм, ніж прийом крапель всередину.
Через півтора місяці застосування валеріанки у людини з'являються побічні ефекти - головний біль, дратівливість, а ось ванни з валеріаною абсолютно безпечні. Увімкніть приємну музику, запаліть свічки – відпочиньте і тілом, і душею.
Дихальні процедури
За допомогою простих дихальних вправ у ванній можна покращити кисневий обмін, що дозволить організму швидше очищатися від токсинів. Також такі вправи розслаблюють діафрагму та зміцнюють м'язи.
Ось деякі вправи: довгий вдих над водою і різкий видих під воду або різкий поверхневий вдих і плавний, довгий видих під воду. Ви можете підібрати комплекс вправ самостійно або навіть вигадати його, головне - відчувати ефект.