Якщо у звичайній воді присутні розчинені солі магнію і кальцію, то вона набуває жорсткості. Звичайно, не тільки катіони двох названих елементів можуть призводити до підвищеної жорсткості — її провокують будь-які двовалентні катіони.
Це якщо говорити професійними та науковими термінами. Далі ми постараємося позбавити вас від них і розповімо про те, що таке жорсткість води, більш простими словами.
Рівні жорсткості води
Одним із факторів, що надає жорсткості воді, є саме вміст таких солей, як кальцій та магній. Вимірюється цей показник у міліграмах на літр води.
Класифікація передбачає чотири групи:
- м'яка — вміст солей не перевищує 3 мг на літр;
- середня — вміст солей коливається в межах від 3 до 6 мг на літр;
- жорстка — від 6 до 9 мг на літр;
- дуже жорстка — вміст солей перевищує показник 9 мг на літр.
До речі, визначити підвищену жорсткість води в домашніх умовах дуже просто — огляньте побутову техніку, сантехніку та посуд. На стінках чайника може бути накип, а в отворах на душі — білі засмічення. На унітазі — коричневі плями. І так далі. Усе це зовнішні ознаки підвищеної жорсткості. Якщо ви зіткнулися з подібними проблемами, то одним із рішень може стати механічний фільтр для води, який ефективно очищує воду і особливо корисний для побутової техніки.
Шкода підвищеної жорсткості води
Слід визнати, що підвищена жорсткість води вкрай шкідлива. Зокрема, вона призводить до того, що на нагрівальних елементах побутових приладів утворюється накип, а це вже основна причина передчасної поломки тієї ж пральної машини. Як результат, ви будете змушені витратитись на ремонт машини. А в гіршому випадку доведеться купувати нову «пралку» та оплачувати ремонт сусідів знизу, які будуть з вашої вини затоплені. Щоб уникнути подібних проблем, важливо знати, як продовжити життя пральної машини, беручи до уваги вплив жорсткості води.
Також у жорсткій воді погано піняться миючі засоби, що призводить до їх підвищеної витрати. І це знову додаткові кошти. Накип, що утворився, також є причиною значного споживання електроенергії, оскільки нагрівальному приладу необхідно набагато більше ресурсів, щоб прогрітися до потрібної температури.
Звичайно ж, прання в надто жорсткій воді негативно позначається і на стані одягу, оскільки тканина набагато швидше зношується, стає тонкою, крихкою, а ще на її поверхні залишається неприємний білий наліт.
Варто розуміти, що така вода шкідлива не тільки побутовим приладам, а й людському організму — від неї страждають внутрішні органи, що в результаті може вилитися в різні неприємні і навіть небезпечні захворювання, у тому числі хронічні.
Як знизити жорсткість води
Найпростіший спосіб — встановити пом'якшувальний фільтр, який ефективно нейтралізувати солі жорсткості. Вибрати відповідне обладнання, а також картридж для пом'якшення води можна в каталозі інтернет-магазину Filter.ua — тут представлено безліч моделей, здатних ефективно вирішити проблему. При цьому є як вітчизняні фільтри, так і обладнання, випущене відомими європейськими фабриками. Зорієнтуватися у різноманітті моделей допоможуть кваліфіковані спеціалісти магазину, які дадуть відповідь на всі ваші запитання та підберуть оптимальну модель.
Підбиваючи підсумки
Жорсткість води — це серйозна проблема, яка може призвести до ряду неприємних наслідків як для побутових приладів, так і здоров'я людини. Утворення накипу на нагрівальних елементах техніки, підвищена витрата миючих засобів, а також погіршення стану одягу — це лише мала частина негативних ефектів від жорсткої води. Для захисту техніки та покращення якості життя рекомендується встановити фільтри для пом'якшення води. Один із варіантів — це купити магістральний фільтр для води, який ефективно вирішить проблему жорсткості на рівні всього будинку. Важливо не відкладати вирішення проблеми, оскільки це допоможе уникнути дорогих ремонтів та забезпечить комфортне проживання.