Здавалося б, ми купуємо дачі та приватні ділянки, щоб поїхати від міського шуму, пилу та насолодитися чистим повітрям та освіжаючою водою з підземних джерел. Однак чи можна довіряти якості води з колодязів і свердловин або фільтри для очищення води для дачі все ж таки необхідні?
Чому все частіше воліють свердловини колодязям?
- 1. Криниці мають більш жорсткі правила будівництва - він повинен знаходитися на відстані більше 200 м від каналізації, на відміну від свердловини, яка через більшу глибину може бути побудована практично будь-де.
- 2. Якість води в колодязі в переважній кількості випадків нижча, ніж у свердловині - колодязі дрібніші і в них потрапляють ґрунтові води, опади та вода таючих снігів, які збирають із ґрунту полів пестициди та нітрати.
- 3. Продуктивність свердловини вище - свердловина залежно від потужності насоса може давати 500-5000 л/годину, тоді як колодязь до 150 л.
- 4. Колодязь потребує обслуговування частіше - його необхідно очищати раз на рік, тому що коли ним не користуються - він засмічується, тоді як свердловина може служити без обслуговування до 10 років.
- 5. Витрати створення колодязя нижче, оскільки свердловина глибше і потребує складнішому спеціалізованому устаткуванні - але це одноразові витрати, після чого свердловина майже вимагає обслуговування на відміну колодязя.
Якість води зі свердловини теж не ідеальна
Справа в тому, що хоч на великій глибині домішок спостерігається менше, але через високий тиск вони набагато розчиняються у воді і боротися з ними стає важче. Тому не завжди, чим глибша свердловина – тим чистіша вода. Крім того, в результаті досліджень вчені знаходили сліди нітратів, отрутохімікатів, пестицидів та фосфатів навіть на глибині 700 метрів.
Вода із свердловин найчастіше містить марганець та залізо, органіку, сірководень, а також мікроби. Найпростіший метод боротьби з мікроорганізмами та бактеріями – ультрафіолетові фільтри . Також залежно від складу води можна встановлювати різні односпрямовані фільтри – механічний, знезалізнювальник , вугільний фільтр тощо.
Комплексне очищення
Звичайно, можна замовити аналіз води та придбати фільтр або кілька фільтрів для боротьби з виявленими забрудненнями, але оптимальний варіант – придбати фільтр комплексного очищення , який одночасно вирішує всі проблеми води із свердловин: жорсткість, органіку, амоній, марганець та залізо.
Перевага такого типу фільтрів у компактності (замість 2-3 фільтрів місце займатиме всього 1 пристрій), а також у вартості (1 фільтр комплексного очищення коштує дешевше, ніж 2 односпрямовані фільтри тієї ж цінової лінійки).