Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Водний раціон свійських рослин. Підготовка води для поливу

Водний раціон свійських рослин. Підготовка води для поливу

Чому квіти треба поливати відстояною водою? Чому на ґрунті через півроку-рік з'являється біло-жовтий соляний наліт? Чому в міських умовах пересаджувати рослини потрібно так часто? Чому при дотриманні всіх правил світлового, теплового режиму та режиму поливу рослини однаково хворіють?

Дізнавшись відповіді на ці запитання, Ви зможете уникнути потреби штудувати дюжину книг садівництва для того, щоб зрозуміти, чому хворіє Ваша рослина.

Чому вода має бути відстояною?

"Неодмінно має бути відстояною", - говорила Ваша бабуся. Ви перейняли досвід та відстоюєте воду. Але навіщо? Яка причина відстоювання? Вся справа в злощасному хлорі - як нашому організму, так і рослин він не на користь.

Справа в тому, що з'єднання хлору з речовиною викликає процес горіння, тобто при поливі та обприскуванні коріння і листя одержують опік. Частина хлору нейтралізується ґрунтом, тому ґрунт набагато швидше виснажується - ось і відповідь на питання, чому потрібно часто пересаджувати рослини.

Як боротися із хлорованою водою?

Є домашні рецепти та професійні рішення:

  • відстоювати у відкритих ємностях як мінімум день (для цього підійде каструля або цебро), але це не дуже зручно, тому що такі ємності займають багато місця і не виключена можливість перекидання;
  • використовувати фільтр для води (проточний або зворотний осмос) - вугільний картридж у ньому нейтралізує хлор, вода після фільтра чудово підійде як для Ваших потреб, так і для рослин;
  • використовувати вугільний фільтр , який встановлюється при вході водопроводу в квартиру та забезпечує дехлорованою водою всі необхідні вузли будинку.

Чому на ґрунті утворюється біло-жовтий осад?

Це виділяються солі магнію та кальцію. Це натуральні мінерали, які вода вимиває з ґрунту та гірських порід. Кількість цих солей у воді говорить про її твердість.

В Україні переважно вода жорстка, особливо це стосується води їхніх свердловин, у яких жорсткість вища, ніж у водопровідній воді у кілька разів.

Чим це погано? У побутових умовах жорстка вода утворює накип на чайнику, нагрівальних приладах пральної машинки, через які часто ламаються.

Що ж до рослин, солі жорсткості закупорюють пори, через які рослини приймають корисні речовини з водою. Якщо ці пори закупорені – рослина починає хворіти через нестачу води та поживних речовин і може загинути.

Рослини, яким шкідлива жорстка вода: есхінантус, цитрусові, фіттонія, сциндапсус, стефанотис, сенполія (фіалка), рододендрони, лісові кактуси, пеперомія, папороті, пальми, павонія, орхідеї, немантус, муррайне, март, , кодієум, камелія, жасмин, дипладенія, дизиготека, гарденія, брунфельзія, бромелієві, бегонії, афеляндра, ардизія, араукарія, аралієві, алоказія, адіантум, ароїдні.

Як боротися з твердою водою

Додавання кислоти (оцту або лимонної кислоти, як при миття чайника від накипу) не підійде, оскільки це змінить рівень pH води, залишається три варіанти:

  • кип'ятити воду (частина солей випаде в осад, але частина все одно залишиться);
  • очищати воду фільтром з пом'якшуючим картриджем (наприклад, Аквафор Кристал Н ) – таким чином Ви забудете, що на чайнику буває накип і зможете насолоджуватися м'якою водою як для вживання, так і для поливу рослин;
  • використовувати пом'якшувальний фільтр для води , який монтується у водопровідну магістраль і забезпечує м'якою водою всі вузли будинку – таким чином, Ви захистите пральну машинку та бойлер від накипу на робочих елементах.

І пам'ятайте, що кількість води обов'язково залежить від її якості. Були випадки, коли рослини починали цвісти після того, як на них махали рукою та переставали поливати. Адже краще не пити воду зовсім, ніж пити отруйну воду чи воду небезпечну для кореневої системи?

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка