Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Дізнайтеся, як бурити свердловину на воду своїми руками – прості поради

Дізнайтеся, як бурити свердловину на воду своїми руками – прості поради

Якщо ви щасливий власник будинку або любите проводити час на дачній ділянці, насолоджуючись природою та тишею, вам рано чи пізно знадобиться власне джерело води. Рано – якщо поряд немає централізованого трубопроводу. Пізніше – якщо ви захочете здобути водну незалежність.

Але для цього потрібно знати, як бурити свердловину на воду своїми руками – тут є кілька нюансів, які обов'язково враховуються.

як бурити свердловину на воду

Види джерел

Перш ніж зрозуміти, як бурять свердловину для води, зверніть увагу на різні види подібних конструкцій. Зокрема, це може бути:

  • криниця, якщо є джерело для швидкого її наповнення;
  • свердловина на пісок - мається на увазі, що вода залягає на глибині від 10 до 50 метрів;
  • артезіанська свердловина – її глибина може сягати і двохсот метрів.

Щоб визначити приблизний рівень залягання водоносних горизонтів, дізнайтеся у сусідів, на яку глибину заглиблювалися вони. Хоча це не точні показники – все залежить від особливостей кожної конкретної ділянки.

Ручний метод

Звичайно, якщо вас цікавить артезіанська вода, то в такому випадку можете не думати, як зробити свердловину для води особисто. Тут знадобиться спеціальне обладнання. Але якщо водоносні горизонти залягають не надто глибоко, можна попрацювати і своїми руками.

Для цього необхідно підготувати інвентар:

  • бур;
  • вишку;
  • лебідку для вежі та бура;
  • штангу;
  • труби.

Якщо глибина дуже мала, можна виключити вишку. У такому разі просто поступово провертається бур на свою довжину, а потім виймається і видаляється земля.

Щоб встановити напрямок буру, слід попередньо викопати невелику ямку – приблизно на дві лопати в глибину.

Є ще один ручний спосіб - він передбачає використання особливої установки, що забезпечує ударний вплив на грунт. Спеціальна желонка, що підбирається під тип ґрунту, опускається з певної висоти на повній швидкості в ґрунт і занурюється в нього. Коли желонка піднімається, у її нижній частині спрацьовує клапан, який перешкоджає зворотному висипанню ґрунту.

Не забуваємо про обсадку!

За будь-якого способу важливо використовувати обсадні труби. Вони необхідні для того, щоб уникнути можливого обсипання стін створеної вами свердловини. А також дозволяють запобігти попаданню поганої води з верхніх горизонтів.

Тому мало знати, як пробурити свердловину водою - необхідно ще й вміти працювати з обсадними трубами. Якщо у вас немає таких навичок, краще запросіть професіоналів, інакше вся ваша робота піде нанівець.

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка