Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Україна переходить на екологічні миючі засоби

Україна переходить на екологічні миючі засоби

Пральні порошки на основі фосфатів дешевші у виготовленні, тому більшість виробників віддають перевагу саме фосфатним миючим засобам. Ще в 60-ті роки в СРСР було проведено дослідження, за результатами якого з'ясувалося, що миючі засоби синтетичні згубно впливають на організм людини і навколишнє середовище. Результати цього дослідження просто сховали, щоб не піднімати паніку серед людей, продовживши випуск фосфатних порошків.

Фосфати можуть потрапити в організм:

  • під час прання руками – фосфати вбираються через шкіру, через дихальні шляхи;
  • під час носіння погано виполосканого одягу – через шкіру;
  • при вживанні неочищеної водопровідної води.

Міські станції очищення не в змозі впоратися з фосфатами, які потрапляють у стічні води після прання, з ними справляється лише фільтр зворотного осмосу. (Наприклад, виробника Leader )

Доля фосфатних порошків вирішена наперед

Сьогодні, на щастя, в Україні ведеться боротьба проти миючих засобів, які містять фосфати. Уряд розглянув проект закону про заборону імпорту, виробництва та реалізації фосфатних миючих засобів на найближчі 7 років. Відносно безпечними вважаються порошки із вмістом фосфатів до 17%.

Уряд розраховує поступово знижувати максимально допустиму кількість фосфатів у миючих засобах з кожним роком. З 2016 року ця цифра має скоротитися до 10%, з 2019 року – до 5%, з 2021 – до 0,7%.

Майбутнє безфосфатних порошків

Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги, зазначила, що спочатку ціни на безфосфатні порошки можуть лякати, але варто пам'ятати, що витрата безфосфатного порошку менша, тому пачки порошку тієї ж місткості вистачатиме на більш тривалий час. Крім того, за масового виробництва безфосфатних порошків ціни на них відразу впадуть.

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка