Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Загроза здоров'ю: у чому небезпека забрудненої води

Загроза здоров'ю: у чому небезпека забрудненої води

У своїй роботі «Нові проблеми забруднення питної води» дослідник із США Пітер Картрайт розповідає, як продукція фармацевтичної промисловості, пластик та інші види забруднювачів позначаються на якості питної води.

У попередніх статтях ми розглянули, які хімічні забруднювачі присутні у воді , як фармацевтична продукція та пластик впливають на якість води , а також що являють собоюмеханічні забруднювачі .

Якщо ці статті вас не переконали в необхідності користуватися системами очищення води, пропонуємо ознайомитися з продовженням досліджень доктора Пітера Картрайта, в яких він розповідає, яку небезпеку для здоров'я несуть подібні домішки.

Непряме підтвердження небезпеки забруднювачів

небезпека забрудненої води

Прямих науково обґрунтованих доказів зв'язку такої величезної кількості різних забруднювачів у мікроконцентраціях із проблемами зі здоров'ям досі не знайдено, але зібрано багато непрямих доказів. Саме на непрямих підтвердженнях, які дуже переконливі, акцентує увагу доктор П. Картрайт.

У канадському дослідженні 2008 року містяться такі факти

У 20 промислово розвинених країнах рівень народжуваності хлопчиків щорічно знижувався протягом останніх 30 років. Так, дослідження дозволили встановити:

  • протягом останніх 20 років спостерігалося 200-відсоткове збільшення порушень розвитку чоловічих статевих органів;
  • середня кількість сперматозоїдів північноамериканських студентів скоротилася більш ніж на 50 відсотків за останні 50 років;
  • до 85 відсотків сперми у здорових чоловіків містить ушкоджену ДНК;
  • за останні 50 років було відзначено збільшення захворюваності на рак яєчок на 300%;
  • протягом багатьох років надходили повідомлення про фемінізацію у риб та земноводних, а також документовані деформації геніталій у таких різних популяціях тварин, як ведмеді, пантери, морські леви, кити, птахи, алігатори та інші;
  • У період з 1999 по 2003 рік серед корінних народів Чіппєва в південно-західному Онтаріо в Канаді коефіцієнт народжуваності хлопчиків і дівчаток знизився приблизно з 50/50 до 33/67.

Звіт Департаменту охорони здоров'я та соціальних служб США з контролю та профілактики захворювань

чим небезпечна вода

Кожні два роки публікується документ під назвою «Національний звіт про вплив хімічних речовин навколишнього середовища на людину», який є рядом поточних оцінок впливу хімічних речовин навколишнього середовища на населення США шляхом вимірювання вмісту речовин у людській крові та сечі, також званих біомоніторингом».

У цьому звіті подано інформацію про вплив хімічних речовин довкілля, які потрапляють до організму людини. Четверта доповідь (2017 рік) містить дані про 308 хімічних речовин.

Сьогодні існує безперервний потік релізів достовірних наукових досліджень, у яких розглядаються зв'язки між звичайними побутовими хімікатами та різними наслідками для здоров'я.

Косметична продукція знижує IQ дітей

У дослідженні 2014 року Колумбійського університету названо дві хімічні речовини, виявлені в таких продуктах, як помада, лак для волосся, лак для нігтів, антистатик та вінілові тканини, які знижують IQ дітей, народжених матерями, які раніше піддавалися дії цих речовин.

Амонієві сполуки в миючих та миючих засобах

Нещодавнє дослідження Virginia Tech виявило зв'язок між четвертинними амонієвими сполуками, що містяться в засобах для чищення, засобах для прання, пом'якшувачах для тканини, шампунях, кондиціонерах і очних краплях і вродженими дефектами у лабораторних гризунів.

Компоненти побутової хімії

Дослідження, що проводилися в Університеті Вашингтона в Сент-Луїсі, показали, що звичайні компоненти побутової хімії впливають на роботу яєчників таким чином, що менопауза настає на два-чотири роки раніше, ніж зазвичай.

фільтри для води купити

На закінчення

Дослідник наголошує на тому, що досі немає доведеного зв'язку між слідовими кількостями цих забруднювачів у воді та здоров'ям людини. З іншого боку, за наявності такої кількості різних хімічних речовин у нашій питній воді, виявлення ризику для здоров'я є лише питанням часу.

І не варто думати, що вкотре представлені дослідження із США, в Україні все не так катастрофічно. Насправді, у нас все може бути ще гіршим, оскільки подібні контрольні дослідження не проводяться. А якщо й проводяться, то їх результати невідомі широкій аудиторії.

Тому важливо використовувати високоякісні системи очищення води. Серед таких виділяються фільтри зворотного осмосу , які проводять видалення забруднювачів на молекулярному рівні. Після таких систем воду можна давати навіть немовлятам.

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка