Проблема нестачі чистої води в країнах, що розвиваються, стала так гостро, що навіть відома компанія Panasonic взялася за розробку нового методу фільтрації. Інноваційну технологію очищення води було представлено нещодавно на ярмарку Tokyo' Eco Products Fair в Японії. За словами представника Panasonic для очищення води достатньо сонячного світла.
Як очистити воду за допомогою сонячного світла?
Головний діючий елемент процесу очищення - діоксид титану (TiO2), цей каталізатор під дією УФ-променів світла здатний ефективно очищати воду . Вченим і раніше було відомо про таку властивість діоксиду титану, проте існувала проблема, яку успішно вирішила компанія Panasonic.
І раніше було можливо розчинити діоксид титану у воді та провести реакцію з УФ-променями, проте було невідомо, як зібрати діоксид титану назад після проведення реакції, адже він поділяється на найдрібніші частинки. Метод, який запропонувала компанія, є сполуками частинок діоксиду титану з цеолітом.
Цеоліт - це мінерал, який широко використовується у сфері водоочищення як мінералізатор, а також матеріалу очищення.
Вчені Panasonic помітили, що цеоліт і діоксид титану зв'язуються за допомогою електростатичних зв'язків і тому не потребують додаткового компоненту. При цьому робоча поверхня фотокаталізатора залишається постійною, тому ефективність способу зберігається.
Як це працює?
Для проведення реакції посудину з водою збовтують - в результаті цеоліт та діоксид титану роз'єднуються, і реакція з УФ-променями відбувається набагато швидше. Коли вода заспокоюється – діоксид титану та цеоліт з'єднуються знову.
Таким методом можна обробляти великі обсяги води у короткий термін. Після обробки води, діоксид титану витягується з води для подальшого використання з обсягами води, що надходять, що вимагають очищення.
У країнах, що розвиваються, планується оснащувати подібними системами очищення вантажні автомобілі, які зможуть курсувати від села до села для очищення води. Також не за горами реалізація подібних стаціонарних систем фільтрації води в містах Індії, де 70% людей страждають від низької якості ґрунтових вод, які вони змушені використовувати для пиття через відсутність альтернативних джерел.