Як відомо, миш'як небезпечний тим, що не має запаху та смаку, але при попаданні в організм викликає хвороби шлунково-кишкового тракту, впливає на колір шкіри і навіть знижує рівень IQ.
Дослідники з'ясували, що чудовим фільтром від миш'яку може бути тютюновий попіл. Справа в тому, що пориста структура тютюнового попелу показала відмінні результати фільтрації води від цього небезпечного елемента. Для покращення ефективності фільтрації вчені нанесли на поверхню попелу оксид алюмінію та протестували цей інноваційний очисний матеріал у дії.
Виявилося, що після такого очищення кількість миш'яку у воді знизилася на 96 відсотків. Після очищення води тютюновим попелом концентрація миш'яку у воді почала відповідати вимогам Всесвітньої організації охорони здоров'я.
Відомо, що у розвинених країнах фільтрація води на міських станціях водоочищення передбачає видалення миш'яку, тоді як у країнах і сільській місцевості проблему миш'яку вирішити складніше.
Цзясін Лі, один із співавторів дослідження, стверджує, що технологія видалення миш'яку з води за допомогою фільтрації тютюновим попелом може стати рішенням для більшості країн, що розвиваються, оскільки цей метод не вимагає великих фінансових витрат.
Окрім тютюнового попелу у світі застосовуються й інші методи очищення, наприклад, фільтрація води за допомогою розрізаних пластикових пляшок із нанесеною на них безпечною амінокислотою – цистеїн. Крім того, для очищення від миш'яку використовується рисове лушпиння і бананова шкірка. Хоча за ефективністю очищення з попелом тютюновим може змагатися тільки технологія очищення за допомогою пластикової пляшки.
Очищення води від миш'яку за допомогою пластикової пляшки