Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Сіль і сонце: найдоступніший спосіб очищення води

Сіль і сонце: найдоступніший спосіб очищення води

Приблизно 80% хвороб у країнах, що розвиваються, пов'язані з низькою якістю питної води. При цьому в бідних країнах недостатньо коштів, щоб дозволити собі сучасні фільтри. Якщо говорити про країни Африки, то щодня там гине до 4000 дітей через діарею – хворобу, яка спричинена брудною питною водою.

Новий метод знезараження води

Вчений Мічиганського Технологічного Університету Джошуа Пірс винайшов новий метод знезараження води - SODIS, метод дезінфекції води за допомогою сонячного світла.

Згідно з його дослідженнями, якщо воду залишити в пластиковій пляшці під прямим сонячним промінням на 6 годин – за цей час УФ-випромінювання та тепло вбивають більшість патогенів, які викликають діарею та інші серйозні захворювання.

Єдиною проблемою залишається те, що вода, яку видобувають люди в Африці, найчастіше непрозора.

Для того щоб УФ-промені обробили воду на 100%, вона повинна бути прозорою, інакше бактерії та віруси "ховаються" за частинками мулу/глини і залишатимуться у воді після обробки сонячним світлом.

Способи боротьби з глиною

Джошуа Пірс з'ясував, що найпоширенішим в Африці типом ґрунту є глина бентоніт. Він став експериментувати, додаючи у воду різні реагенти, щоб змусити глину осісти і дозволити УФ-променям дезінфікувати воду найефективніше.

З'ясувалося, що осіти глину найкраще змушує проста кухонна сіль – це було проривом у дослідженні, оскільки сіль – повсюдно доступний продукт, який використовувати дешево та легко.

Процес очищення води за методикою Джошуа Пірса тепер має такий вигляд:

  • у воду додається невелика кількість солі;
  • потім її залишають на деякий час, поки частинки глини не зв'яжуться між собою та не осядуть на дно;
  • потім воду проціджують та викладають у пластикових пляшках на сонці, де вона обробляється УФ-променями протягом 6 годин.

Винахідник каже, що концентрація солі в очищеній воді, звичайно, підвищує вимоги до питної води в США, але заявляє "я пив воду, оброблену моїм методом, і можу сказати, що якби у мене виникла ситуація, за якої навколо була б тільки брудна вода, а діти страждали від діареї - я б не замислюючись використовував би даний метод очищення».

Зараз Джошуа разом із колегою тестують кухонну сіль на інших типах африканського ґрунту.

Фільтр-порошок для бідних країн

Як фільтри рятують життя

Очищаємо воду, а як повітря?

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка