Разом із грудним молоком новонароджений отримує не лише поживні речовини, а й вологу, воду. Тому в перші місяці життя малюкові достатньо лише материнського молока, щоб підтримувати водний баланс свого маленького організму. Але пройде зовсім небагато часу і дитині вже знадобиться звичайна вода. Сьогодні ми розповімо про те, скільки води давати новонародженому – це питання цікавить багатьох мам.
Відразу ж зазначимо, що якщо дитині ще не виповнилося трьох місяців, їй не треба давати воду. Звичайно, якщо немає медичних рекомендацій. А ось діткам, яким уже виповнилося чотири місяці, воду можна давати абсолютно вільно! Однак важливо знати, скільки води давати дитині і як це може вплинути на процес вигодовування. Про це й поговоримо нижче. А тут відзначити, що вдома вкрай важливо мати обладнання для чистої води – наприклад, кулери для води, які прості та функціональні.
Скільки води можна давати немовля: докладне пояснення
Напувати дитину водою найкраще між годуваннями. Тоді вода не позначиться на апетиті дитини. А сам малюк із задоволенням поглинатиме воду. Скільки води можна давати немовля? Тут все індивідуальне. Адже кожна людина має свої потреби. І діти не є винятком.
Потреби у воді залежать від таких факторів:
- від ваги малюка;
- від віку;
- від пори року;
- від регіону проживання та ін.
За розрахунками медиків, здоровій дитині достатньо 100 мл рідини на добу на 1 кілограм ваги. Але тут ключовим словом є «рідина»! Тобто з урахуванням грудного молока чи молочної суміші. А тому на чисту воду залишається лише від 30 до 100 мл на добу! І вже не з розрахунку на кілограм ваги, а всього!
Яку воду давати малюкам?
Вище ми розповіли, скільки води потрібно новонародженому – ця інформація буде корисною для всіх мам. Але не менш важливо дізнатися, яку саме воду слід давати малюкам! Наприклад, з крана не рекомендується категорично. Навіть якщо ви її прокип'ятите.
По-перше, у кип'яченій воді немає нічого корисного. По-друге, там все одно залишиться низка забруднювачів, характерних комунальному трубопроводу – наприклад, механічні частинки (пісок, ґрунт тощо), вони можуть бути невидимі для ока, але вони там є!
Ще один варіант – давати спеціальну воду із пляшок. Саме спеціальну – дитячу. Вона гарантовано чиста і в ній нормальний рівень мінералізації, що підходить саме для дитячого організму. А ось звичайну мінералку дітям купувати не варто – у ній дуже великий обсяг мінеральних мікроелементів.
І оптимальний варіант – встановити фільтр очищення води, купити який можна на нашому сайті. Серед багатьох моделей особливо виділяється система очищення зворотного осмосу. Проводячи усунення забруднювачів буквально на іонному рівні, система готує максимально чисту воду. Яку можна давати навіть діткам.
Крім того, ви можете вибрати модель, у якої передбачений мінералізатор – це додатковий картридж, який забезпечує воді природний баланс мікроелементів, необхідних для нормального розвитку малюка.
Скільки води давати новонародженому: на завершення
Деякі мами, щоб привчити малюка до води, додаю в неї трохи цукру або соку. Але це не правильно. По-перше, після цього звичайну, несолодку воду малюк не хоче пити. По-друге, цукор негативно відбивається на формуванні зубів. Тепер ви знаєте, скільки води пити новонародженому та зможете забезпечити нормальний баланс рідини в організмі малюка! І вам не обійтися без фільтра тонкого очищення, який видалятиме всі види домішок.