Ми всі дбаємо про якість питної води, бо вона становить великий відсоток нашого раціону харчування. А щодо повітря? Повітря, як і вода, може містити бактерії та віруси, а також забруднення та неприємні запахи і саме повітря створює мікроклімат у квартирі.
Очищення повітря
Перше, над чим варто задуматися, чи це чисте повітря, яким Ви дихаєте? Якщо Ви живете біля дороги, в центрі міста, недалеко від фабрики або заводу - то повітря неодмінно потребує очищення. Очищувачі повітря використовують для обробки повітря різні технології.
Деякі очищувачі повітря обладнані додатковими корисними функціями такими, як зволоження, іонізація та ін. Головне завдання очисників повітря - фільтрація пилу, бактерій, алергенів, вірусів і неприємних запахів.
Іонізатор повітря
Ви помічали, що відчуваєте приплив бадьорості та сил поблизу фонтанів, водоспадів, у лісі чи біля моря у шторм? Справа в тому, що повітря в оточенні природи наповнене аніонами (негативно заряджені частинки). Аніони корисні для організму, оскільки стимулюють кровообіг, покращують роботу легень, захищають від пневмонії, астми та інших захворювань органів дихання.
Існують іонізатори різного призначення (для машини або для дому), різної технології (ультрафіолетові іонізатори, іонізатори на випромінюванні, на коронному розряді, гідроіонізатори) та різних габаритів.
Осушення повітря
Для чого потрібно осушувати повітря? Вогкість у приміщенні сприяє утворенню плісняви та грибка на стінах, книгах, меблях, одязі, у приміщеннях з підвищеною вологістю часто відклеюються шпалери, повільно сохне білизна. Також вогкість створює сприятливий клімат для розмноження бактерій та вірусів.
Осушувач повітря допоможе встановити оптимальний рівень вологості у приміщенні. Осушення повітря необхідно в таких приміщеннях, як підвальні приміщення, ванна кімната, приміщення з басейном, душові. Принцип роботи осушувача полягає в тому, що на повітрозабірник надходить повітря, при цьому з нього конденсується волога при охолодженні, потім нагрівається повітря і вивільняється в приміщення.
Конденсат направляється у накопичувальний бак або каналізацію (залежно від типу моделі). За допомогою осушувача повітря навіть у приміщенні в басейні можна досягти комфортного мікроклімату.
Зволоження повітря
У зимовий період можна відчути на собі не дуже приємний побічний ефект від опалювальних систем: через висушене повітря починає розсихатися меблі, поскрипує підлогу, стає важче дихати, і навіть кімнатні рослини гірше почуваються.
Оптимальне рішення – зволожувач повітря. Прилад призначений для утворення теплої або холодної пари (залежно від режиму). Для початку роботи пристрою необхідно наповнити бак для води, причому для цього чудово підійде звичайна водопровідна вода.
Не хвилюйтеся, пара не залишатиме на білих нальотах накипі через жорсткість водопровідної води. У зволожувачі найчастіше передбачений фільтр для води, який очищає її від основних забруднень та пом'якшує. Зволожувач допоможе створити комфортний мікроклімат у Вашій оселі.