Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Просто та доступно: що таке важка вода?

Просто та доступно: що таке важка вода?

Термінів та стійких виразів, пов'язаних з водою досить багато. Наприклад, відносно часто останнім часом трапляється таке поняття, як важка вода. Багато хто помилково вважає, що мається на увазі занадто забруднена, насичена негативними домішками.

Спробуймо розібратися, що таке важка вода! Отже, під цим терміном ховається вода, в якій є важкий водень, хоча загальна хімічна формула її залишається незмінною. Просто замість легкого водню в ній присутній дейтерій, тобто так званий важкий водень. При цьому дейтерій ніяк не впливає на прозорість, ні на органолептичні властивості.

що таке важка вода

Особливості впливу важкої води на організм людини

Ніякої особливої токсичності важка вода не має, та й хімічні реакцій у ній протікають, як і в будь-якій іншій, лише дещо уповільнено. Цю рідину використовували для проведення лабораторних експериментів над щурами та собаками, щоб визначити особливості впливу.

Як виявилося, коли рівень заміщення водню, що у тканинах, дейтерієм досягає приблизно чверті від загального обсягу, настає певна стерильність. Найчастіше вона виявляється незворотною. Якщо ж показники дейтерію, що міститься в клітинах, зростають, це може призвести до загибелі тварини – в ході досліджень встановили, що тварині достатньо пити таку воду протягом тижня, щоб загинути. А ось риби гинули, коли рівень дейтерію перевищував 90%.

Було проведено дослідження впливу важкої води на людський організм – люди можуть пити кілька склянок такої рідини без негативних наслідків, адже дейтерій вільно вийде з тіла, не залишаючись у ньому. Хоча на процес виведення потрібно кілька днів. Сьогодні ця рідина рекомендована при лікуванні такого захворювання, як артеріальна гіпертензія – для отримання лікувального ефекту необхідно 1,7 г дейтерію на кожен кілограм ваги хворого на добу.

Сфера застосування

Вода з важкими воднями не поглинає нейтрони, тому ідеально підходить для використання в ядерних реакторах: як ефективний теплоносій, як стримувач нейтронів. Ще одне поширене застосування – як ізотопний індикатор. Зокрема, у такій якості вона незамінна у хімічних, фізичних та інших дослідженнях.

Існує кілька методів отримання такої води – вартість кожного з них залежить від того, скільки саме енергії було витрачено на нього.

Як отримати важку воду самостійно?

Деякі цікавляться, як отримати важку воду, але зробити це в домашніх умовах неможливо. Оскільки самостійно виділити зі звичайної, природної води дейтерій, що міститься в ній, не вийде лише з тієї простої причини, що для отримання всього лише приблизно половини склянки дейтерію доведеться перегнати кілька тисяч літрів води. Перегонка використовується у промислових умовах. У такому разі вона цілком виправдана та раціональна.

Багато хто плутає важку воду з жорсткою, а тому шукає способів, як визначити жорсткість води, вважаючи, що вона допоможе виявити наявність дейтерію або навіть отримати його вдома. Однак жорстка вода вкрай негативно відбивається на здоров'ї людини, а також стані побутової техніки, сантехніки. Щоб боротися з нею, рекомендується використовувати спеціальні фільтри, які можна купити на сайті компанії Filter.ua.

У каталозі компанії представлені фільтри різного типу, випущені відомими виробниками:

  • Aqualine (Півден. Корея-Тайвань);
  • Mineral Plus (Україна-Польща);
  • Ecosoft (Україна);
  • Наша вода Absolute (Україна);
  • BlueFilters (Німеччина);
  • Leader (Польща-Корея);
  • Filter 1 Ecosoft (Україна);
  • Bregus (Німеччина);
  • Atoll (США-Росія);
  • Puricom (Іспанія);
  • та інших.

На сайті ви зможете замовити системи зворотного осмосу, пом'якшувачі, знезалізнювальні фільтри та вугільні фільтри , а також моделі будь-якого іншого типу, які нейтралізують будь-які забруднювачі, у тому числі присутні важкі метали у воді. Не знаєте яку саме модель фільтра для води вибрати, щоб був якісним та ефективним? Вам допоможуть досвідчені консультанти!

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
1
Оцініть, будь ласка