Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Проблема питної води в Україні та зокрема у Києві

Проблема питної води в Україні та зокрема у Києві

Чи п'єте воду з крана? Що за дурне питання, подумаєте Ви. Очевидно, що більшість українців не довіряють якості водопровідної води настільки, щоб вживати її без попередньої обробки. І це не безпідставно – річ у тому, що методи фільтрації води на міських очисних станціях, а також трубопровід не модернізуються абсолютно. Як результат, погано очищена вода додатково збирає різні забруднення , проходячи старими трубами.

Найбільше від якості водопровідної води страждають мешканці Донецької, Харківської, Одеської, Херсонської, Миколаївської та Дніпропетровської областей. Воду в цих областях можна назвати технічною, непридатною для споживання, якщо слідувати класифікації, вона вважається дуже брудною (VI клас забруднення).

Полтавська, Чернігівська та Сумська області мають трохи вищі показники якості води, але навіть у цих областях не рекомендується пити воду без додаткового очищення. Адже якби фінансування очисних станцій було на належному рівні - проблеми, пов'язані з питною водою, були б зведені до мінімуму.

Що ж до водопровідних труб, очевидно, що комунікації, які повинні були бути замінені ще 20-25 років тому, не можуть бути стерильними і, звичайно, за минулі роки вони накопичили в собі безліч домішок: іржу, важкі метали, бактерії та віруси .

Вода, проходячи трубами, збирає зі стінок усі вищеперелічені шкідливі добавки, після чого кияни дивуються, чому при аналізі в їхній водопровідній воді виявлено синьо-зелені водорості.

Щодо методів очищення, в нашій країні досі переважає дезінфекція за допомогою хлору. Чому? Цей метод відрізняється дешевизною та високою продуктивністю. Якби головним недоліком методу була наявність неприємного запаху хлорки – це можна було б пережити, але річ у тому, що виявляється при кип'ятінні води, хлор утворює хімічні сполуки, які можуть сприяти розвитку онкогенних захворювань. Використовуючи хлоровану воду, Ви збільшуєте свій ризик захворіти на рак до 93%.

Екологи стурбовані рівнем забруднення Дніпра та Десни – на Київщині ці річки мають III клас забруднення, а в деяких частинах навіть IV, що відповідає опису: брудна вода. Адже ці річки є головним джерелом водопровідної води Києва. Річки щодня забруднюються відходами фабрик та заводів, нафтопродуктами від буріння свердловин, паливом із заправних станцій. Коли довіра до водопровідної води така падає, люди намагаються шукати альтернативні джерела питної води.

У Києві до таких джерел належать: артезіанські свердловини, бювети та колодязі. Провівши аналіз води з цих джерел, вчені дійшли висновку, що у всіх джерелах є надлишок будь-яких домішок:

  • в артезіанській воді: заліза, марганцю та розпорошених газів;
  • у колодязях: пестицидів та нітратів;
  • у водопровідній воді: хлоропохідних та органіки.

Якщо підбивати підсумки, виходить, що в нашій країні зараз потрібно шукати способи додаткової обробки водопровідної води. Один з найбільш комфортних і виправданих варіантів – фільтри для питної води .

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка