Натрій потрапляє в нашу водопровідну воду декількома шляхами: через гірські породи розчинних солей натрію (вуглекислі, сірчанокислі, хлористі), через промислові та господарські стічні води, через води з полів, що зрошуються.
Його концентрація в поверхневих водах коливається не більше 0,6-300 мг/л, а підземних - від міліграмів до десятків грамів. Все залежить від того, з якої глибини вода видобувається і які солі зустрічаються на її шляху в ґрунті.
Існують комплекси вітамінних препаратів, що включають натрій, але науково доведено, що речовини набагато краще засвоюються організмом у своєму природному середовищі, наприклад, з кухонної солі або води.
Однак у випадку з сіллю нирки можуть переробити максимум 20-30 грам, а води - необмежену кількість.
Користь натрію
Якщо організм страждає від нестачі натрію - він не здатний добре засвоювати вуглеводи. Натрій сприяє утворенню слини, шлункового соку та плазми крові. Крім того, разом з калієм на натрій покладено такі важливі функції, як:
- нормалізація водного балансу;
- підтримання кислотно-лужного балансу;
- забезпечення мембранного транспорту та ін.
Якщо у Вашій водопровідній воді нестача натрію, то Вам необхідний водоочисник з мінералізатором , який додає у воду мікродози K , Ca , Na Mg , наприклад FITAQUA RO-6 .
Шкода натрію
Відповідно до вимог питної води, концентрація натрію у воді не повинна перевищувати 200 мг/л. Якщо натрій у воді знаходиться надлишку, то він може підвищувати тиск крові, сприяти накопиченню рідини в організмі і викликати набряки. Також надлишок натрію в організмі виснажує запаси калію.
Якщо у Вашій водопровідній воді надлишок натрію, то Вам необхідний фільтр для води, який здатний боротися із солями, тобто будь-яка зворотноосмотична система.