Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Користь та шкода речовин у воді: Мідь. Видалення міді з води

Користь та шкода речовин у воді: Мідь. Видалення міді з води

Дорослому організму необхідно 2 мг міді на день, щоб бути точним – близько 0,035 на 1 кг ваги. Мідь добре засвоюється організмом з таких продуктів, як горох, більшість морепродуктів, сушені боби, чорнослив, цільна пшениця, теляча та яловича печінка.

Мідь потрапляє у воду природним способом або вимивається з мідних водопровідних труб, взаємодіючи з кислою водою (хлорованою). Вимоги щодо концентрації міді в питній воді в Україні збігаються з європейськими нормами і становлять 1 мг/л.

Користь міді

Мідь – один із найважливіших елементів. Вона бере участь у процесах розмноження та зростання. Одне з основних завдань міді – перетворення заліза на гемоглобін. Мідь частково відповідає за пігментацію шкіри та волосся.

Якщо в організмі спостерігається нестача міді, може спостерігатися депігментація волосся, затримка росту, дерматози, схуднення, анемія, атрофія серцевого м'яза та інші недуги.

Шкода міді

Мідь конкурує з цинком, який також важливий в організмі. При надлишку міді спостерігається нестача цинку і навпаки. Вчені з Нью-Йорка (Рочестерський університет) також виявили, що надлишок міді може сприяти хворобі Альцгеймера.

Надлишок міді спостерігається в наступному:

  • погіршення пам'яті;
  • порушення сну;
  • дратівливість та депресії;
  • проблеми роботи нирок та печінки.

При надлишку міді в організмі, якщо така була виявлена в лабораторних умовах, призначається довічне лікування пеніциліном.

Якщо Ваша водопровідна вода багата міддю - необхідно задуматися над придбанням фільтра для води (наприклад, зворотний осмос), щоб уникнути неприємних наслідків споживання мідної води.

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка