Мутна вода підсвідомо викликає у людини побоювання та недовіру. Ваша інтуїція підказує Вам правильно - нічого хорошого каламутна вода в собі несе.
Чому вода буває каламутною?
Найчастіше така вода несе у собі забруднення неорганічними речовинами та органікою. Дрібні частинки глини, мулу, піску та іржі створюють враження каламутної води.
Також мутність води може бути викликана наявністю в ній заліза, марганцю, появою зоопланктону та фітопланктону, гідроксидів алюмінію та скиданням неочищених стічних вод. Часто каламутність через деякий час осідає на дні ємності з водою, але якщо ми маємо справу з колоїдними домішками – цього не станеться.
Чим загрожує каламутність води?
Є встановлені норми дозволеної каламутності води - це 1,5 мг/л. Ця цифра визначається здатністю води пропускати природне сонячне світло. Якщо мутність виходить за межі даного кордону - то Вам необхідний вугільний фільтр для води або водоочисник з вугільним картриджем .
Мутна вода, що містить хлор, є небезпечною для здоров'я, тому що в ній можуть утворюватися токсичні хлорорганічні або канцерогенні сполуки. Не буде нічого хорошого, якщо пити перенасичену залізом воду (вода має червонувато-буре каламутне забарвлення), адже від неї жовтіють зуби і організм перенасичується залізом.
Як боротися з каламутною водою?
Є безліч способів боротьби з каламутністю води. Але найкращий спосіб на сьогоднішній день – це водоочисники на основі активованого вугілля. Це може бути один з картриджів проточного фільтра або зворотноосмотичної системи або спеціалізований магістральний вугільний фільтр.
У будь-якому випадку активоване вугілля допоможе Вам одночасно очистити воду від хлору, органіки та нафтопродуктів та при цьому повернути воді колишню прозорість, нейтралізувати характерний хлорованій воді запах та сторонні присмаки.