Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Чому каламутніє вода в акваріумі і як із цим боротися?

Чому каламутніє вода в акваріумі і як із цим боротися?

Любителі рибок, які тільки почали займатися ними, часто стикаються з питанням, чому вода в акваріумі каламутніє . Адже це не тільки не естетично, а й провокує неприємний запах та навіть загибель рибок. Причини, що призводять до помутніння, досить різноманітні. До речі, і наслідки його також залежить від причин.

Наприклад, якщо йдеться про попадання у воду невеликої кількості піску чи ґрунту, то нічого страшного в цьому немає, оскільки згодом ґрунт осяде і вода буде прозорою. Друга невинна причина – невідповідність біологічної рівноваги. Така ситуація виникає під час першого запуску акваріума. Згодом у воді встановлюється необхідний біологічний баланс і каламутність зникає.

чому каламутніша вода в акваріумі

Але є й важливіші причини, які вимагають обов'язкового втручання власника акваріума. Це дозволить уникнути серйозних проблем, які можуть призвести навіть до загибелі рибок.

Основні та найбільш небезпечні причини каламутної води

Ще одна причина, чому в акваріумі каламутна вода – відсутність у ємності необхідного фільтра, який забезпечує повноцінне очищення. Особливо важлива його наявність за великої кількості риб.

Слід пам'ятати про те, що вода – це «жива» субстанція. Її справжній стан залежить від процесу взаємодії рибок, інших живих істот з водоростями. Тому так важливо вибрати найбільш правильний підхід до процесу очищення та відновлення води. Найголовніше – правильно встановити причину забруднення.

Як часто міняти воду в акваріумі багато в чому залежить від того, скільки саме рибок у ньому мешкає. Адже саме надмірне перенаселення найчастіше провокує каламутність. Тому, якщо ви помітили, що вода стає каламутною дуже швидко і занадто часто, переконайтеся, що у вас:

  • не перенаселений акваріум;
  • фільтр досить потужний та працює ефективно;
  • у вас встановлена система аерації;
  • Ви використовуєте чисту воду.

Ще одна причина, що призводить до помутніння води, це занадто велика кількість корму, що насипається рибкою. Уважно огляньте дно – якщо на ньому є залишки корму, скоротите кількість їжі, що видається вашим водоплавним.

Як чистити акваріум

З тим, чому в акваріумі каламутніє вода , ми розібралися. Тепер поговоримо про те, як правильно чистити його. Недосвідчені власники рибок при черговому помутнінні води надходять занадто радикально. Вони повністю видаляють усю воду та заливають свіжу. Крім того, проводять повне миття стінок, дна, видраюючи їх до блиску.

Однак це все одно не допомагає. Тому що всі рибки, водорості після такого чищення свого житла зазнають неймовірного стресу. До того ж вкотре відбувається порушення біологічного середовища. А значить – і знову відбувається помутніший. Тому так важливо знати, як міняти воду в акваріумі .

Процес має на увазі наступне: щотижня потрібно відливати кілька літрів води; замінювати її на свіжу; проводити чистку ґрунту за допомогою спеціального сифону. Цього буде достатньо, щоб запобігти черговому помутнішому.

Лише чиста вода!

І головне правило, яке не лише дозволить забезпечити свіжість води, а й гарантувати життя рибкам. Тому набирати її прямо з-під крана не можна, адже в ній є безліч різноманітних забруднювачів: хлор, органіка, пестициди та багато іншого.

чому каламутніша вода в акваріумі

Якщо у вас немає іншого джерела води або не хочете постійно купувати бутильовану, рекомендуємо встановити фільтр для очищення води . Що, до речі, буде корисним і для вас. Придбати таке обладнання можна на сайті компанії Filter.ua, у каталозі якої представлено безліч моделей фільтрів різного типу – механічні, проточні фільтри для води , мембранні, зворотного осмосу та багато інших.

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка