Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Чому каламутніє вода в акваріумі і як цього позбутися: докладна інструкція

Чому каламутніє вода в акваріумі і як цього позбутися: докладна інструкція

Початківці, та й багато відносно досвідчені, акваріумісти досить часто цікавляться питанням, чому каламутніє вода в акваріумі і як цього позбутися, адже може стати серйозною проблемою, оскільки негативно позначається не тільки на зовнішньому вигляді акваріума, але і на здоров'я рибок і їх популяції.

Акваріум

У цій статті ми розглянемо, як очистити каламутну воду в акваріумі, щоб рибки почувалися максимально комфортно.

Причини появи каламутності

Для початку давайте розглянемо, чому в акваріумі швидко каламутніє вода і смердить. Найчастіше причиною поява дрібних частинок:

  • суспензій (дрібні шматочки ґрунту, піску, мулу);
  • водорості;
  • і навіть бактерії.

До речі . Часто каламут з'являється, якщо акваріуміст погано промив ґрунт для акваріума. Тоді дрібні частинки починають підніматися самі по собі або їх підйом провокують рибки, що копошаться на дні. Зокрема, люблять копошитися на дні золоті рибки, вуалехвости та деякі інші породи. У таких забруднювачах води немає нічого небезпечного – вони згодом осідають на дно.

Щоб усувати таку каламутність, потрібно поставити якісний фільтр , який впорається з домішками – найкраще для цього підійдуть губчасті моделі.

Також каламутність з'являється, якщо в акваріумі занадто багато для його об'єму рибок і рослин – фільтр просто не справляється із забруднювачами, а самі забруднювачі є ідеальною «їжею» для мікробів і бактерій, які активно розмножуються і завдають шкоди рибкам.

Тепер ви знаєте, чому в акваріумі каламутна вода ми назвали основні причини.

Як перемогти каламут

Тепер розглянемо, що робити, якщо вода в акваріумі помутніла, щоб позбавитися забруднювачів і захистити рибок від вимирання. Запам'ятайте, чекати, як вода сама по собі очиститися, теж не варто, а треба діяти.

Як захистити рибок

Ось перші та важливі ефективні кроки:

  • спочатку скористайтеся сифоном, щоб ретельно почистити ґрунт;
  • після цього прочистіть фільтр і наповніть його невеликою кількістю активованого вугілля;
  • протягом двох діб не давайте своїм рибкам корм.

Порада ! За жодних умов не виконуйте повну заміну води! І не виконуйте промивання ґрунту на дні. Це спровокує загибель корисних та важливих бактерій.

Також важливо регулярно проводити активну аерацію води – оптимальна кількість кисню допоможе рибкам, а всі органічні забруднювачі досить швидко окислятимуться. Як тільки органіка почне гинути, піде і неприємний запах, а якщо його не стане, це означає, що ви зробили все правильно!

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка