Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Досвід Ізраїлю: краплинне зрошення полів

Досвід Ізраїлю: краплинне зрошення полів

Давно відомо, що при поверхневому поливі ґрунту, кореневою системою рослин використовується всього 6% вологи, що надходить. Тобто 94% води витрачається марно, а це просто жахливо велике число, якщо врахувати, що на землі спостерігається дефіцит прісної води, а також за статистикою саме на зрошення йде більша частина прісної води світу. Але справа не тільки в економії води, виявляється, надлишок вологи шкідливий для ґрунту, він провокує грибкові хвороби, погіршується аерація ґрунту, через що згодом ми отримуємо нерівномірне та запізніле дозрівання врожаю.

Досвід Ізраїлю

Винахід краплинного поливу спочатку був вимушеним заходом, оскільки Ізраїль страждає від нестачі прісної води, проте цей метод виявився одночасно ефективним, економічним та корисним для рослин. Суть крапельного поливу в тому, що вода подає безпосередньо до кореневої зони. Вона систематично подається малими дозами.

В результаті з ґрунту не вимиваються мінерали, він зберігає родючість, тому збирання врожаю відбувається раніше, а сам урожай вищий за якістю та обсягом.

Недоліки краплинного зрошення

Єдиний мінус - вартість обладнання, але і вона окупається всього за 2-3 врожаї, а у разі великих полів, то лише за один. Проте ефективність методу складно переоцінити. За дієвістю цей метод можна порівняти з ліків внутрішньовенно замість таблеток.

Переваги краплинного зрошення

  • Економія води становить 80%, а посушливих регіонах - до 300%.
  • Зменшення витрат праці та коштів. Системи крапельного зрошення автоматизовані, прості у транспортуванні, встановленні та обслуговуванні. Вам не знадобляться дорогі насоси - оскільки не потрібний великий тиск води.
  • Врожай. Завдяки адресному зрошенню врожай дозріває рівномірно, обсяг урожаю, наприклад, овочевих культур, збільшується до 50%, а вегетація скорочується до 10-14 днів.
  • Грунт. На крутих схилах та складних рельєфах крапельне зрошення – єдиний вихід. Навіть у звичайних умовах, цей метод захищає ґрунт від ерозій, дозволяє провітрюватися.
  • Захист культур: від бур'янів (міжряддя не зволожуються), від грибків і загнивання (вода не потрапляє на стебла і листя), від опіків листя (адже листя залишається сухим і менше схильні до шкідливого впливу сонця).
  • Добрива. Завдяки надходженню корисних речовин до кореня адресно вдається заощадити до 50% добрив.

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка
show feedback modal