Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Про важливість чистої питної води. Небезпека забрудненої води

Про важливість чистої питної води. Небезпека забрудненої води

Складно переоцінити, наскільки важлива вода для всього живого. Будучи практично універсальним розчинником, вода необхідна як середовище для перебігу всіх процесів в організмі. Низька якість води, домішки чи відсутність необхідних речовин - все це може рано чи пізно вивести з ладу тонку машину біохімії організму.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, незадовільна якість питної води є найважливішим фактором, що провокує захворювання. Під час підготовки питної водопровідної води в Україні використовують відстоювання та хлорування. Такий метод дуже ефективний проти хвороботворних мікроорганізмів, але привносить нові проблеми.

Хлор – небезпечний забруднювач

Висока концентрація хлору у воді може у довгостроковій перспективі призводити до респіраторних захворювань. Органічні сполуки, які були спочатку у воді після хлорування переходять у цілий комплекс хлорорганічних сполук з погано передбачуваним кінцевим складом. Багато хлорорганічних сполук відомі своєю здатністю викликати онкологічні, в тому числі і ракові захворювання. Особливо небезпечні вони за тривалого, регулярного впливу.

Крім наявності хвороботворних організмів, вільного хлору та хлорорганіки, на якість води впливає концентрація інших домішок. Повністю позбутися їх неможливо, та й не потрібно, але важливо, щоб їхня концентрація не перевищувала безпечних меж.

Залізо - загроза не тільки для людини

У деяких випадках такі забруднювачі дають себе знати. Так, вода з надлишковим вмістом заліза при нагріванні або тривалому відстоюванні набуває жовто-бурого відтінку. Тривале вживання такої води призводить до збільшення ризику інфаркту, що сприяє розвитку деяких захворювань печінки. А ось надлишковий вміст у воді міді помітити набагато складніше, воно видає себе лише трохи підвищеною каламутністю, при цьому серйозно впливаючи на здоров'я.

Чим загрожує споживання неякісної води

Регулярно вживаючи таку воду, ви збільшуєте ризик розвитку цирозу печінки, гострих розладів шлунково-кишкового тракту. Для води, забрудненої сполуками марганцю, характерний коричневий відтінок і терпкий смак. Надлишок марганцю загрожує захворюваннями опорно-рухового апарату. До інших поширених забруднювачів, здатних завдати шкоди організму, належать сірководень, алюміній, селен, свинець, кадмій, цинк, ртуть та молібден.

Середнє споживання води за життя становить близько 60 тонн. Якщо виділити з усієї цієї води домішки та забруднення, їх вистачить, щоб заповнити цілу бочку. Якщо не очищати воду додатково, вам доведеться випробовувати свій організм на міцність, пропускаючи всі ці шкідливі речовини крізь себе. Накладаючись на екологічний стан у країні, таке випробування здатне розхитати навіть найміцніше від природи здоров'я.

Найбільш раціональним способом одержання чистої води є використання фільтрів. Фільтри ефективно очищають воду як від механічних домішок (іржа, пісок), так і від хімічних забруднювачів - хлорорганічних сполук, фенолів, залишків пестицидів, надлишків солей металів.

Крім того, якісна чиста вода – це запорука чудового смаку їжі, приготованої на ній. Ніщо так не впливає на смак чаю чи кави, як вода, де приготовані ці напої. Оскільки таку воду просто приємно пити, можна легко уникнути проблем із здоров'ям, зумовлених недостатнім споживанням рідини. Це, в першу чергу, захворювання нирок та сечовивідних шляхів (камені у нирках). Таким чином, додатково очищаючи воду, ви дбаєте про своє здоров'я, заощаджуєте гроші на ліках, і насолоджуєтеся насиченим смаком страв, приготованих на такій воді.

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка