У цій статті ми розповімо вам, як зробити дистильовану воду своїми руками – є кілька простих методів, які легко реалізувати. Звичайно, можна просто вирушити в аптеку та купити її там, але навіщо витрачати гроші?
Для початку розглянемо, що таке дистильована вода і як її використовують. Отже, по суті це звичайна вода, але з якої повністю видалені всі хімічні сполуки, домішки, речовини. Її використовують у різних галузях – від промисловості до побуту, поливу рослин тощо. Для її отримання використовують спеціалізоване обладнання, своєрідні промислові фільтри для води , що дозволяють швидко отримати великий обсяг рідини.
Її необхідно правильно підготувати - набрати у відкритий посуд з широкою шийкою і дати відстоятися близько двох годин, щоб з неї вийшов хлор та інші леткі речовини. Ще шість годин знадобиться, щоби на дно опустилися всі важкі з'єднання. У ємність занурюється трубка і зливається близько 1/3 всього обсягу - тієї, що у нижній частині. Підготовка закінчена, а значить, настав час розповісти, як отримати дистильовану воду в домашніх умовах.
Випаровування
Вода наливається у велику каструлю, обов'язково емальовану - потрібно, щоб вона була заповнена на 1/2, не більше. Далі послідовність дій така:
- на дно ставиться металеві грати – наприклад, підставка для чайника;
- на решітці – глибокий посуд з широкою шийкою, наприклад, скляний, але не металевий і не пластиковий;
- каструля закривається кришкою та ставиться на плиту;
- після початку кипіння, пара конденсуватиметься на поверхні кришки і падатиме в посуд;
- так і вийде дистильована вода.
Це досить простий спосіб зробити дистильовану воду в домашніх умовах, але є і ще один.
Заморожування
Тут також усе досить просто:
- вода наливається у посуд;
- та поміщається в морозильну камеру (якщо посуд металевий, те щоб не промерз, потрібно підкласти картонку);
- коли приблизно половина всього обсягу застигне, рідина, що не замерзла, виливається в каналізацію;
- замерзлу воду потрібно розтопити - вона і буде дистильованою.
Допомога природи
Ще один чудовий спосіб – це отримати допомогу від природи. Під час дощу поставте порцеляновий або скляний посуд з широким горлом (наприклад, миску) на відкритий простір - все, що збереться в ньому і буде дистильованою водою.
Звичайно, вона повинна потрапляти в посуд безпосередньо, а не стікати з даху, дерев і таке інше. Адже природа сама собою проводить всі етапи дистиляції, позбавляючи воду всіх сполук. Тепер ви знаєте, як дистилювати воду в домашніх умовах, але краще все ж таки її просто купити в аптеці і не витрачати свій час. Коштує вона не так вже й дорого.
А якщо потрібна просто чиста вода?
Якщо вам потрібна просто чиста вода, придатна для пиття та приготування їжі, то її можна отримувати ще, просто встановивши відповідне очисне обладнання. Сучасні фільтри представлені у каталозі компанії Filter.ua – це:
- системи зворотного осмосу;
- фільтри для води проточного типу ;
- мембранні фільтри та багато інших.
До речі, фільтри тонкого очищення допоможуть виконати підготовку води для дистиляції, якщо ви вирішили виконати цю процедуру самостійно.