Ви, напевно, не раз чули про проблеми залізовмісної води, але все не було часу розібратися:
- чому вода буває перенасичена залізом?
- як зрозуміти, чи перенасичена Ваша вода залізом?
- чи потрібно боротися із залізною водою?
- Як вирішити проблему зайвого заліза?
Чому вода буває перенасичена залізом?
Є чотири способи потрапляння заліза до нашої водопровідної води:
- 1. Вода своєму шляху вимиває природне залізо з гірських порід - цей метод вважається найбільш екологічним. Вода, збагачена залізом таким чином, вважається безпечною та корисною;
- 2. З'єднання заліза потрапляють у воду внаслідок функціонування фабрик та заводів різних сфер хімічної діяльності - небезпечний метод, разом із важким залізом фабрики провокують появу у водопровідній воді ртуті, кадмію та свинцю;
- 3. Використання залізовмісних коагулянтів на міських очисних станціях - через відсутність модернізації методів очищення води шкідливе залізо потрапляє до нашої водопровідної води;
- 4. Іржа старих чавунних і сталевих водопровідних труб потрапляє в нашу воду - як би вода не фільтрувалася на міських станціях очищення, вона знову забруднена, проходячи по вже давно застарілому водопроводу.
Як зрозуміти, чи перенасичена Ваша вода залізом?
Можна провести хімічний аналіз води, викликавши фахівця додому або як альтернатива обійтися самостійним візуальним аналізом: вода з крана має характерний залізний запах; відстояна вода стає каламутною і набуває жовтувато-бурого забарвлення; на ванній та умивальнику залишаються коричнюваті патьоки та плями; спочатку білий одяг після прання набуває сірого або жовтуватого відтінку.
На відміну від звичайного заліза, важкі метали неозброєним поглядом не побачити, визначення їх наявності у воді необхідний хімічний аналіз води.
Чи потрібно боротися із залізною водою?
Нормальним рівнем заліза у воді вважається 0,3 мг/л, інакше залізо перебуває у воді надлишку. Медики стверджують, що надлишок заліза в організмі призводить до хвороб нирок, печінки. Також при вживанні залізної води жовтіють зуби, тому лікувальну залізну воду рекомендують пити через трубочку - в цьому випадку зуби не піддаються впливу заліза. Надлишок заліза у воді згубно впливає на стан сантехніки та білизни під час прання.
Іржаві плями на ванній і раковині важко вивести навіть за допомогою найдорожчих і ефективних засобів для чищення, а білизну білизни при пранні важко зберегти, навіть використовуючи спеціальні порошки з ефектом відбілювання.
Як вирішити проблему зайвого заліза?
Один з найбільш дієвих і в той же час простих методів - знезалізнювальник, де відбувається окислення заліза за допомогою каталізатора з подальшим видаленням його в каналізацію. Як каталізатор використовується спеціальна засипка, наприклад Birm, а адсорбція та видалення заліза - завдання механічного фільтра. Варто зауважити, що крім заліза, за допомогою матеріалу Birm видаляється також марганець.
Переваги методу:
- простота та екологічність;
- засипка регенерує свої властивості каталізатора при звичайній промиванні водою;
- фільтр практично не потребує обслуговування.
Крім засипки Birm, існує також матеріал Centaur, який на додаток до всього видаляє сірководень та інші засипки. Щоб визначитися, який із методів видалення заліза підійде саме Вам – зверніться до наших менеджерів – вони завжди раді допомогти порадою та проконсультувати.