Погана якість води із трубопроводу змушує багатьох її кип'ятити. На думку таких людей це дозволяє знищити всі забруднювачі та сміливо вживати отриману рідину. Але чи це так? Спробуємо розібратися. І достеменно сказати, чи можна пити кип'ячену воду.
Факт - вода, що пройшла кип'ятіння, значне корисніше, ніж взята прямо з-під крана. Та все ж вона несе певну користь організму.
Позитивні властивості кип'яченої води
Слід зазначити такий позитивний вплив, як:
- ефективне вимивання токсинів;
- підвищення загальної витривалості організму;
- активізація обмінних процесів;
- активізація кровотоку;
- профілактика запорів.
Крім того, кип'ячена вода позитивно впливає на інтелектуальну діяльність людини.
Зверніть увагу! Найбільшу користь кип'ячена вода приносить, якщо її випити теплою, натще і з додаванням лимонного соку. Тоді травлення не вимагатиме надто багато енергії, яка піде на розумову та фізичну діяльність організму.
Але чи все так гаразд?
На жаль немає! Щоб бути об'єктивними, ми просто повинні сказати про те, що кип'ятіння все ж таки не гарантує повне знищення бактерій, мікробів та інших шкідливих і небезпечних організмів.
Є ряд бактерій, які нормально переносять підвищену температуру. Щоб напевно позбавитися їх або хоча б зменшити їх кількість, кип'ятіння повинно тривати як мінімум 10 хвилин. Але хто так чинить? Ніхто!
Висока температура негативно впливає на структуру води – вона просто руйнується. Тобто на виході залишається "мертва" вода.
Крім того, висока температура і навіть тривале кип'ятіння не знищать такі види забруднювачів, як:
- феноли;
- залишки нафтопродуктів;
- пестициди тощо.
Тому однозначно стверджувати, що просте кип'ятіння дозволить вам пити воду прямо з-під крана, не можна.
Як бути?
Встановити сучасну систему очищення, здатну видаляти всі види забруднювачів. Але тут виникає інше питання, яким задаються обивателі - а чи можна пити кип'ячену воду? Все залежить від моделі очисника. Наприклад, зі звичайного глечика - ні, якщо ви його попередньо не прокип'ятили.
Якщо йдеться про систему зворотного осмосу або систему нанофільтрації – так! Це ефективні фільтри, які проводять тонке очищення. Особливо виділяються фільтри зворотного осмосу . Вони передбачено кілька послідовних етапів очищення води:
- попередні картриджі;
- мембрана зворотного осмосу;
- пост-фільтри.
Попередні картриджі – поліпропіленові та вугільні. Вони видаляють механічні суспензії, хлор, органіку, пестициди. Після цього вода попадає на мембрану зворотного осмосу – вона нейтралізує забруднювачі на іонному рівні. Пост-фільтр – вугільний картридж, що підвищує органолептичні властивості води.
Така базова комплектація систем зворотного осмосу. Але сучасні моделі мають додаткові щаблі. Мінералізуючий картридж – він має насичувати воду потрібними для організму мінералами. Це дуже важливий елемент очищення, оскільки мембрана зворотного осмосу настільки ефективна, що видаляє навіть природні мінерали.
Купити систему зворотного осмосу ви зможете на сайті компанії Filter.ua – консультанти нададуть детальну інформацію про кожну представлену в каталозі модель, а також допоможуть зробити правильний вибір!
Встановивши фільтр для води зворотного осмосу, ви забудете назавжди про необхідність кип'ятіння. Адже отримуватимете чисту, смачну і максимально корисну воду, що надає позитивний вплив на всі функції організму!