Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Метод очищення стічних вод за допомогою мікроорганізмів

Метод очищення стічних вод за допомогою мікроорганізмів

Всі стічні води, що збираються комунальною каналізацією, потрапляють на потужні очисні споруди, де проходять кілька послідовних етапів очищення. Це дозволяє видалити всі види забруднювачів і зробити стоки водою, яка повністю безпечна для навколишнього середовища.

очищення води збереже природу

Чотири етапи очищення

На очисних спорудах встановлено спеціальне устаткування, що дозволяє ефективно справлятися із забруднювачами всіх типів, починаючи з домішок, які у стоку через побутової діяльності, і закінчуючи тими, що збираються на промислових підприємствах.

Зокрема, обладнання та технології очищення дозволяють реалізувати наступні чотири етапи:

  • механічне усунення забруднювачів;
  • біологічна нейтралізація;
  • фізико-хімічна;
  • та дезінфекція вже майже повністю очищених стоків.

Тепер ви знаєте, як називається метод очищення стічних вод на кожному етапі. Усі вони мають свої особливості, але найбільший інтерес викликає другий етап, у якому використовуються живі мікроорганізми.

Як працює біологічне очищення стоків?

Ви вже зрозуміли, як називається метод очищення стічних вод за допомогою мікроорганізмів – це біологічний спосіб нейтралізації певних видів забруднювачів.

Для цього у спеціальних відстійниках використовується біологічно активний мул, утворений спеціальними мікроорганізмами та звичайними дощовими черв'яками.

Сама біологічна очистка у свою чергу підрозділяється ще на три етапи. На першому з них починається так зване первинне очищення води, яке прямує в спеціальну камеру - в ній за допомогою особливого фільтра зі стоків видаляються всі великі та зважені забруднювачі та домішки.

Після цього починається вплив мулу – стоки перенаправляються в аеротенк. Активний мул забезпечує процес окислення, що нейтралізує та руйнує всі біологічні домішки.

очистка води

Однак у воді збирається і активний мул. Щоб його усунути, рідина перенаправляється з аеротенка в ще один відстійник. Вода відстоюється, а мул осідає – його згодом повертають назад до аеротенку.

Далі підготовлені стоки чекають ще два етапи очищення – фізико-хімічний та дезінфекція.

Як бачите, процес біологічної очистки стоків відносно складний. Адже постійно доводиться відстежувати його ефективність, а також стежити за мікрофлорою аеротенок, оберігаючи її від загибелі, яка можлива за дуже низьких температур. Щоб удома пити чисту воду, потрібно встановити фільтр для води. Або, як варіант, купити кулер для води Київ чи інше місто вашого проживання - у цьому випадку зовсім неважливо!

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка