Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Лікувальні та мінеральні води

Лікувальні та мінеральні води

Мінеральна вода повинна відповідати міжнародним стандартам, походити з природного джерела, розливатись у пляшки не більше 50 метрів від джерела водозабору, при цьому допускається механічна фільтрація для запобігання наявності у суспензіях. Пам'ятайте, що неправильний режим та дози споживання мінеральних та лікувальних вод можуть призвести до порушення сольового балансу, тому дотримуйтесь рекомендацій лікаря, а не порад на етикетці.

Більшість лікувальних вод мають змішану структуру – гідрокарбонатно-сульфатні, хлоридно-сульфатні та ін., але є й однокомпонентні.

Різновиди лікувальних вод

Бікарбонатна

На літр рідини припадає 600 мг бікарбонатів. Рекомендується грудним дітям, спортсменам та хворим на цистит. Протипоказана страждаючим гастритом через ангідриди, що містяться у воді, вуглекислоти, які можуть нашкодити.

Сульфатна

На літр рідини припадає 200 мг сульфатів. Рекомендується тим, хто страждає на запори або має проблеми з печінкою. Протипоказана дітям та підліткам через те, що сульфати перешкоджають засвоєнню кальцію, а отже така вода негативно впливає на формування кісток.

Хлоридна

На літр рідини припадає 200мг хлоридів. Рекомендується людям із проблемами печінки, жовчних шляхів та кишечника. Протипоказана людям із високим тиском.

Магнієва

На літр рідини припадає понад 50 мг магнію. Рекомендується у стресових ситуаціях, оскільки магній бере участь у процесах організму, відповідальних реакцію стрес. Протипоказана людям, які страждають на розлад шлунка.

Їдальня

Така вода надає швидше фізіологічний вплив, стимулює роботу системи виділення та шлунково-кишкового тракту. Містить лише до 1 г/л мінеральних речовин, що відповідає рекомендаціям ВООЗ щодо якості води. Найчастіше столову воду використовують для стимуляції травлення та вгамування спраги, а не для лікування.

Лікувально-їдальня

Використовується тільки для пиття, для приготування не застосовується. Загальна мінералізація лікувально-їдальні води - більше 1 г/л. Така вода має різний склад, але обов'язково має містити не менше:

  • кремнію - 50 мг/л
  • заліза – 10 мг/л
  • брому - 25 мг/л
  • миш'яку - 0,7 мг/л
  • бору - 35 мг/л
  • органічних речовин – 8,0-30,0 мг/л.

Мінералізована

Воду можна мінералізувати й у домашніх умовах. Картридж мінералізації входить до складу зворотньоосмотичних систем . Завдання картриджа - насичувати попередньо очищену воду оптимальним набором корисних організму речовин. Наприклад, зворотний осмос Атол (модель A-560Em Premium) оснащений мінералізатором, який збагачує воду магнієм, кальцієм, натрієм та калієм. Плюс мінералізованої води в тому, що її можна вживати в будь-якій кількості як для пиття в сирому вигляді, так і для готування.

Газована

Часто можна зустріти у магазинах газовану лікувальну воду. Чи варто її купувати? З одного боку CO2 оберігає воду від бактерій, така вода краще вгамовує спрагу, а підсолоджену воду ще й легше пити у великих кількостях. Але з іншого боку газована вода дратує стінки шлунка і шкодить підшлунковій залозі, тому людям з хворобами шлунка рекомендується відстоювати таку воду перед вживанням, щоб дозволити газу випаровуватися або вибирати не газовані аналоги.

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка