Якщо вас не влаштовує якість «рідини», що подається за допомогою комунального трубопроводу, ви напевно замислювалися про те, який фільтр для води краще встановити в квартирі. Ми вирішили провести для вас порівняльний аналіз трьох різних видів очисного обладнання. Ознайомившись із нашим матеріалом, ви зможете зробити правильний вибір. Природно, враховуючи те, який саме результат ви хочете отримати – просто видалити частину домішок для використання води в господарських цілях, або отримати воду, що придатна для пиття.
Який фільтр краще очищує воду
Спробуймо разом визначити, який фільтр краще очищає воду. Порівнюватимемо:
- глеки;
- насадки;
- мембранні моделі.
Глечики
Існують різні питні фільтри для води , який вибрати буде залежати і від вашого бюджету. Наприклад, багатьох приваблюють своєю низькою ціною глеки. Вони невеликого розміру, прості у використанні та відрізняються мобільністю. Такі фільтри можуть:
- зменшити кількість хлору у воді;
- зменшити кількість таких домішок, як іони заліза, міді;
- зменшити кількість солей жорсткості;
- видалити механічні домішки.
Тобто повноцінно вони борються лише з механічними добавками, а решту видаляють лише частково. Та й ресурс картриджів невисокий. Тому такі моделі підійдуть лише для попередньої водопідготовки.
Насадки на кран
Шукайте фільтр для води у приватному будинку , який краще не можете зрозуміти? Бажаєте отримати недорого обладнання, просте у використанні? Придивіться до насадок на кран. Їх основне призначення – усунути хлор та механічні домішки. Тобто видалити переважаючі забруднювачі. Але якщо ви хочете дізнатися, який фільтр для жорсткої води вибрати для квартири, то насадки будуть актуальні і в даному випадку. Оскільки існують моделі, покликані боротися із солями твердості. Як очисний елемент у них використовується іонообмінні смоли. Серед переваг таких фільтрів вирізняються:
- невеликі розміри;
- простота експлуатації;
- Простота монтажу.
Проте є й низка недоліків. Серед таких – не надто висока якість очищення, маленький ресурс картриджів та необхідність їх частої зміни.
Мембранні фільтри
Продовжуючи нашу розповідь, як вибрати системи очищення води, зупинимося на мембранних моделях. Вони ж – багатоступінчасті фільтри. У них передбачено кілька послідовних етапів очищення:
- поліпропіленові та вугільні картриджі попереднього очищення;
- мембрана тонкого очищення;
- вугільний пост-фільтр, мінералізуючий картридж та інші.
Такі системи забезпечують глибоке очищення, усуваючи до 99% всіх забруднювачів. Вони здатні навіть знижувати рівень жорсткості. Оскільки через мембрану можуть просочуватися лише молекули води. А ось картриджі пост-очищення необхідні, щоб покращити органолептичні властивості води, наситити її корисними для людського організму мінералами. Існують і інші картриджі додаткового очищення. Наприклад, шунгітові, які мають змінювати структуру води, роблячи її природною.
Тому, якщо вас цікавить багатоступенева система очищення води, яку вибрати залежатиме і від того, які додаткові етапи очищення вас цікавлять. До речі, багато хто відзначає такі негативні характеристики багатоступінчастих фільтрів, як висока вартість і відносно великі розміри, а також високу ціну (особливо в порівнянні з глечиками та насадками). Однак усі негативні характеристики «розбиваються» позитивними моментами, серед яких:
- найвища якість очищення;
- великий ресурс картриджів;
- можливість одержувати не просто чисту, а й корисну воду.
Тому, якщо ви бажаєте отримувати чисту, смачну та корисну для здоров'я воду, рекомендуємо купувати багатоступінчасті мембранні системи очищення.
Підводячи підсумок
Ми розповіли вам, як вибрати фільтри для води в приватний будинок та квартиру. Як бачите, заощадити та купити високопродуктивне та ефективне обладнання не вийде. Щоб пити смачну та чисту воду, потрібно купувати багаторівневі системи. Але вони гарантовано усунуть усі види забруднювачів і стоятимуть на варті вашого здоров'я, забезпечуючи повноцінний захист організму від негативних домішок.