Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Які домішки бувають у воді? Методи боротьби з різними типами домішок

Які домішки бувають у воді? Методи боротьби з різними типами домішок

Ми часто говоримо про забруднювачі та домішки, з якими фільтри для очищення води повинні справлятися. Далі ми докладніше розглянемо типи домішок.

Великі механічні забруднення

Це головним чином крупинки піску, іржа, елементи глини та частинки мулу, окалину та інші. Чим більше суспензій у воді - тим вона каламутніша. Великі суспензії можуть заклинювати крани і забивати водопровідні труби, при попаданні в робочі елементи бойлера або пральної машини - можу виводити з ладу їх механізми.

Методи боротьби: вугільні та поліпропіленові картриджі пористістю від 1 до 20 мкм покликані затримувати великі механічні забруднення.

Колоїдні частки

Це елементи, які можуть як неорганічну, і органічну природу. Їхні розміри коливаються в діапазоні 0,01-1 мкм. Колоїди зменшують електричний опір води та забивають пори мембран, як зворотноосмотичних, так і ультрафільтраційних.

Методи боротьби: ультрафільтрація, зворотноосмотичні системи , іонообмінні смоли.

Розчинені неорганічні речовини

Щоб визначити концентрацію неорганічних солей у воді необхідно вимірювати її електропровідність. Чим вище електропровідність - тим більша концентрація неорганіки у воді. Серед неорганіки можна відзначити: свинець, радон та ртуть.

Методи боротьби: іонообмінні смоли, аніоніти, катіоніти, зворотноосмотична система.

Розчинені у воді неорганічні гази

Найпоширеніший у питній воді неорганічний газ - це вуглекислий газ. Він зменшує опір води та знижує рівень pH. Зміна електропровідності води вказує кількість неорганічних газів у воді.

Методи боротьби: іонний обмін змішаними смолами іонними.

Розчинені органічні речовини

Найчастіше це продукти розкладання життєдіяльності людини або продукти розкладання тварин та рослинних решток. Це може бути: білки, жирні кислоти, миючі засоби, пестициди, ПАР, спирти, аміни тощо.

Методи боротьби: активоване вугілля, УФ-знезаражувач, зворотний осмос та ультрафільтрація, іонообмінні смоли.

Розчинений кисень

Шкідливий тим, що може бути причиною корозії металевих поверхонь. Кількість кисню у воді можна дізнатися за допомогою спеціальних наноселективних електродів.

Методи боротьби: аніообмінні смоли у формі сульфіту.

Мікроорганізми

Ці домішки більше відносяться до води із свердловини колодязів, хоча водопровідна вода теж не позбавлена бактерій та мікробів. Кількість мікроорганізмів у воді визначається за кількістю колоній на мілілітр.

Методи боротьби: водоочисники, мембрани яких мають пори розмірами не більше 0,2 мкм – до таких систем відносяться ультрафільтри та фільтри зворотного осмосу, ультрафіолетовий фільтр не лише видаляє мікроорганізмів, але й попереджає їхнє розмноження в майбутньому.

Пирогенні речовини та віруси

Пирогени - це фрагменти мікробних тіл, наприклад стінок клітин. І пірогени, і віруси забруднюють воду і роблять її небезпечною для здоров'я, тому що при попаданні в організм вони викликають підвищення температури та перешкоджають розвитку та функціонуванню деяких клітинних структур.

Методи боротьби: адсорбція, зворотний осмос, ультрафільтрація.

Висновки

Як бачите, дуже важливо знати, з якими вадами доводиться боротися, щоб правильно підібрати фільтр, а може Вам знадобиться комплексне очищення води ?

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка