Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Як вижити в новобудові: 11 простих порад

Як вижити в новобудові: 11 простих порад

Переїзд в новобудову здатний загартувати вашу психіку або перетворити на неврастеніка. Головний виклик для новоселів - терпіти доводиться не лише настирливий дриль, а й один одного. Тому при підготовці нового житла слідкуйте не тільки за якістю поклейки шпалер, але також виявляйте увагу та терпіння до близьких, займайтеся вирішенням інших питань, окрім ремонту. Пропонуємо кілька порад, як вижити у новобудові, щоб забезпечити потрібний комфорт та зберегти нерви.

1. Подбайте про відносини

«Хочете перевірити ваші стосунки – поклейте разом шпалери» – чули таку приказку? Насправді вибір кольору стін або дизайну ванної кімнати – не найбільші проблеми для новоселів. Відносини між людьми, які тільки заселилися в новобудову, неминуче розжарюються. Тому необхідно виявляти терпіння до думки чоловіка і бути готовим на компроміс. Не варто щосили відстоювати свій смак, оскільки предмет суперечки може набриднути вже через пару років, а осад залишиться надовго. Ви хочете мінімалізму в інтер'єрі, а ваша половина мріє про яскраві фарби та шикарні штори. Як домовитись?

Один із способів – розподілити територію або об'єднати ідеї. Наприклад, одна креативна подружня пара з Києва примудрилася поєднати чорні батареї з жовтими шпалерами та іншими яскравими аксесуарами, а потім розповідала про це на форумах «втомлених ремонтом», оскільки головним досягненням для них виявився досягнутий компроміс, а не лише кольору в інтер'єрі.

2. Не намагайтеся все робити самі

Приходячи з роботи злим і втомленим, ви, однак, перемагаючи ненависть до всього, що береться, беретеся поклеїти ще одну смугу шпалер? Вас надовго не вистачить. Найкраще найняти робітників і продовжувати втомлюватися на одній роботі, а не на двох.

Але сліпо довіряти будь-кому, хто вміє фарбувати стіни і крутити гайки, все ж таки необачне рішення. Ретельний вибір ремонтної бригади дозволить уникнути тих, що затягнулися до неподобства або неякісно виконаних робіт. Та й жити у квартирі, де постійно снують хлопці у будівельному одязі, неможливо.

Наймаючи бригаду для великого ремонту, готуйтеся до постійного руху, шуму та гаму. Обговоріть та закріпіть на папері всілякі штрафні санкції.

В результаті ви в'їдете в нову квартиру набагато швидше, заощадите гроші на придбанні незрозумілих та непотрібних матеріалів, але головне – отримаєте справді якісний результат.

3. Приготуйтеся витратити більше

Як би ретельно ви не складали план закупівель та не вели підрахунок фінансів, облаштування голої квартири без ремонту – процес непередбачуваний, який постійно потребує додаткових витрат. Неможливо передбачити все до найдрібніших деталей, врахувати нові ідеї та бажання.

Наприклад, ви врахували витрати на драбину? Погойдуючись на трьох стільцях і з побоюванням дивлячись вниз при поклейці шпалер, ви неодмінно дійдете висновку, що потрібно купити надійну драбину. А в магазині вам обов'язково нагадають про купу інших деталей - кріплень, втулок, затискачів, панелей і т.п. І все одно ви не купите все за один захід, так що приготуйтеся щотижня їздити до найближчого будівельного супермаркету і витрачати більше, ніж хотілося б.

4. Кричіть на підрядників, а не на дітей

Ви тільки прийшли з роботи, на вас накричав шеф, а вдома розруха та перемащені побілкою діти. Як тут не скипіти? Часто виходить так, що весь негатив ми вихлюпуємо на своїх рідних. Рідкі діти і охолола дружина – ось результат вашого праведного гніву. Однак у вас є вихід – підвищіть голос на робітників, які постійно галасують чи роблять щось неправильно.

Знаєте, як роблять інтелігентні люди, яким вистачає стресу на роботі, щоб уникнути сварок? Вони чхвостять ремонтну бригаду в хвіст та гриву. Погодьтеся, завжди є за що накричати на робітника, який без особливого кохання підходить до справи. Завдяки такому підходу близькі не постраждають, та й ви не почуватиметеся винними.

5. Вчасно прибирайте будівельне сміття

Сміття – це невидима загроза будь-якого ремонту. Варто забаритися, як на балконі та коридорах скупчуються купи дощок, упаковок та напівпорожніх мішків з будматеріалами, з якими нікому не хочеться мати справи.

Встановіть правило: щовечора все будівельне сміття, що зібралося за день, має бути винесене в сміттєві баки, а підлога в під'їзді вимита. Інакше через 3 дні ремонту у вас почнуть опускатися руки - неможливо пересунути шафу з-за купи розбитої кахлі, а до ванної, щоб помити руки, не пройти, не проїхати.

Ви заощадите сили та нерви, якщо регулярно звільнятимете простір від непотрібних ящиків та дощок.

6. Подбайте про якість води

Один із значних мінусів у новобудовах – брудна, жорстка вода. Починати облаштовувати будинок потрібно саме з таких стратегічно важливих речей. Купити елегантний абажур у вас ще буде час.

Перевірте якість труб та казенної сантехніки, встановіть фільтри, щоб за півроку знову не довелося займатися брудною роботою.

Іржава чи забруднена вода може негативно вплинути як здоров'я, а й у роботу домашньої техніки (чайника, пральної машини). Хоч би які сюрпризи піднесла вода в новому будинку (запах хлорки, металевий присмак), не затягуйте - купіть фільтр до того, як встановити кухню.

7. Сприймайте ремонт як нову дієту

Якщо ви вирішили заощадити та здійснити ремонт власними силами, то доведеться відмовитися від деяких надмірностей у своєму житті. Потопаючи в рулонах шпалер, ящиках зі світильниками, горах плитки, ви не захочете возитися з борщем та котлетами на курній кухні.

Але, можливо, фізична робота та відсутність звичної щільної вечері, не так уже й погано? Подумайте про гарне - скільки нового одягу меншого розміру ви зможете собі купити. Фітнесом можна займатися і без дорогого абонементу - особливо поки що не включили ліфт.

8. Вирішіть питання з пропискою

Якщо ви до покупки своїх «квадратних метрів щастя» багато років кочували з однієї орендованої квартири на іншу, то можливо забули, що у своїй квартирі потрібно прописатися. Для цього власник нерухомості або уповноважена ним особа має подати реєстратору бюро технічної інвентаризації відповідну заяву.

Якщо процес реєстрації затягнувся, ви можете самостійно звернутися до БТІ для отримання права власності на житло. Один мій знайомий, молодий економіст із Дніпропетровська, сам зайнявся оформленням прописки, і справді отримав її швидше.

9. Узаконіть перепланування

Кілька років тому незаконне перепланування житла зробили адміністративно та кримінально караним (загляньте у ст. 275 Кримінального кодексу України). Звичайно, ви здогадувалися, що якщо підлога квартири обрушиться на голови сусідів з вашої вини, то доведеться піти під суд. Але який шанс, що все виявиться так сумно? Може, вбивцею сусідів ви й не станете, але за тріщини в будинку вас також можуть притягнути до відповідальності.

Ну, або хай навіть все пройшло «без шуму та пилу», ви успішно поміняли планування і хочете продати свою квартиру дорожче. Тут вас і підстерігає посміхається людина з наглядових органів із реальним планом вашого житла в руках.

Звичайно, власники квартир хочуть бачити свій будинок затишним та оригінальним, але перед тим як проламувати стіни чи поєднувати санвузли варто поцікавитися, чи витримає ваш будинок подібне.

10. Прислухайтеся до порад дизайнерів

Сучасні новобудови далеко не всі можуть похвалитися адекватністю планування. Тут-то всі і згадують про вміння дизайнерів приховати недоліки будь-якого приміщення. Отже, дизайнери інтер'єру рекомендують застосовувати яскраві кольори виключно в аксесуарах.

Постільні стельові тони на стінах дають більше простору для творчості при обстановці квартири меблями. Щоб відчути новизну в інтер'єрі через пару років, достатньо буде змінити звичну оббивку дивана без переклеювання шпалер в тон.

Серед предметів інтер'єру найкраще використовувати природні матеріали. Дерево, наприклад, виглядає стильно і красиво, в якому б стилі ви не оформили свою оселю. Ефекту об'єму та легкості можна досягти за допомогою скляних меблів. І зовсім не обов'язково самому наймати крутого дизайнера - на форумах є безліч позитивних відгуків про дизайнерську допомогу з фотографіями.

11. Познайомтеся із сусідами

Випікайте пиріг, захопіть пляшку вина, пару жартів і вперед знайомитися. Знайдіть спільну мову з мешканцями поблизу, щоб підготувати їх і заздалегідь вибачитись за металеві трелі молотка та дрилі. Звичайно, ніхто не любить таку музику за стіною, але якщо заздалегідь попередити людей, то є шанс, що при зустрічі вони не будуть відкрито проклинати вас.

Не хочете ж ви уславитися серед сусідів невідомими нікому особистостями, які уникають будь-яких контактів, ігнорують усі правила етикету і дрилять у режимі нон-стоп. Так, справедливість на вашому боці: законний час будівельних робіт – з 9 години ранку до 19 години вечора, з понеділка по суботу.

Однак людям, які втомилися від власних проблем, глибоко начхати, що ви не порушуєте закон, якщо ви порушуєте їх спокій. Усі ми знаємо, як сусіди люблять викликати міліцію з приводу та без приводу.

Висновок

Отже, щоб не злитися на дружину/чоловіка через неправильно прийняте рішення, вирішуйте проблеми разом. Щоб не кричати на власних дітей та батьків, висловлюйте своє невдоволення робітникам – вони, зрештою, мали звикнути до такого звернення. І ось прямо зараз обійміть своїх рідних, увімкніть музику і легкою рукою закінчіть набридлий ремонт!

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка