Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Як вибрати УФ-знезаражувачі: практичні поради

Як вибрати УФ-знезаражувачі: практичні поради

УФ-знезаражувач – це ультрафіолетова лампа, яка дозволяє гарантовано нейтралізувати бактерії та мікроби, які є у воді. Така обробка також перешкоджає їхній повторній появі. Даний спосіб підготовки води з побутовою метою став використовуватися відносно недавно. Хоча подібні дослідження проводилися понад сто років тому.

Ультрафіолетове випромінювання забезпечує високу якість очищення, але при цьому не змінює властивостей води, не надає жодного негативного впливу на її характеристики. У тому числі, не змінює органолептичні властивості та є повністю безпечним.

У каталозі компанії FILTER.UA представлено великий вибір ультрафіолетових випромінювачів. Який їх принцип дії і що потрібно враховувати при виборі такого обладнання - читайте в нашій черговій статті. Ми докладно розповімо, що таке ультрафіолетовий знезаражувач води та як його вибрати.

Як вибрати УФ-знезаражувачі

Принцип дії ультрафіолетових випромінювачів

Перші дослідження проводилися ще близько 100 років тому, на початку 20 століття. Тоді вдалося встановити оптимальну довжину ультрафіолетових хвиль, які дають змогу нейтралізувати мікроорганізму. Зокрема, було виявлено, що оптимальний бактерицидний ефект досягається у разі коли довжина хвиль ультрафіолетового випромінювання коливається від 200 до 295 мкм.

Точніше розуміння особливостей ультрафіолетового знезараження було визначено трохи більше 50 років тому – у середині 60-х років минулого століття. Вчені виявили, що нейтралізація бактерій та мікробів досягається завдяки тому, що ультрафіолет руйнує ДНК мікроорганізів, їхню клітинну мембрану. Також було складено формулу, яка допомагає обчислити ступінь знезараження.

Зверніть увагу!
При використанні хімічних реагентів для очищення води важливо дотримуватись певних доз і не перевищувати їх. У випадку ультрафіолетового випромінювання ніякого обмеження верхніх меж фактично не існує. Що дозволяє встановлювати різні дози у кожному конкретному випадку.

Для знезараження води потрібно від 1 до 10 секунд у проточному режимі. Для цього навіть необов'язково поміщати воду у спеціальну ємність. Повторимося, чищення проводиться навіть у проточному режимі.

Зверніть увагу!
Сучасні ультрафіолетові лампи, які використовуються для очищення води, характеризуються високим експлуатаційним ресурсом.

Як випромінювач ультрафіолетових хвиль використовується спеціальна лампа. Висока потужність сучасних ламп дозволяє використовувати вироби невеликого розміру, але із високим коефіцієнтом корисної дії. Короткохвильове випромінювання деяких моделей сприяє продукуванню озону.

Крім того, сучасні лампи виготовляються із спеціального увіолевого скла – воно відрізняється високою пропускною здатністю ультрафіолетових хвиль, що сприяє зниженню втрати енергії.

Зверніть увагу!
Згодом потужність лампи падає. Тому її потрібно замінити. Термін служби обчислюється в годиннику – зазвичай однієї лампи вистачає на 12 місяців. Але все залежить від обсягів водоспоживання.

Оптимальний варіант – використовувати ультрафіолетові лампи низького тиску та підвищеної потужності, довжина хвиль яких не нижча за рівень 240 нм.

Як сконструйовано УФ-знезаражувач

Лампа вміщена в чохол, а той — у спеціальний корпус, найчастіше циліндричний. У корпусі під лампу передбачено два штуцери для протоки води. Протікаючи через корпус, вода обробляється ультрафіолетовими променями, що дозволяє нейтралізувати бактерії та мікроби.

Конструкція досить проста, але ефективна. Для увімкнення знезаражувача використовується пускорегулюючий апарат. Зазвичай, моделі випромінювача обладнуються датчиком контролю рівня випромінювання. Датчик налаштований так, щоб лампа випромінювала максимально ефективні хвилі, довжина яких складає 254 нм.

Як правильно використовувати УФ-знезаражувачі

В даний час метод ультрафіолетового знезараження використовується тільки в побутових цілях або, у крайньому випадку, в установках, що використовуються у громадських організаціях та установах. У великих масштабах ультрафіолетові лампи поки що не застосовуються. Хоча, як дає змогу уточнити інформація з відкритих джерел, проекти використання ультрафіолетових ламп у промислових масштабах розглядаються на деяких водоконалазіаційних підприємствах України. Зокрема, на підприємстві у районі Бортничі (м. Київ).

Якщо говорити про побутові (домашні) фільтри, ультрафіолетові лампи встановлюються на останньому етапі систем тонкого очищення – мембранного осмосу або ультрафільтрації. Зумовлено це тим, що вода, що піддається дії ультрафіолетових променів, повинна пройти попереднє очищення. Оскільки присутність великих домішок забруднювачів різного типу призводить до того, що промені втрачають свою ефективність, а тому лампа працює не на повну потужність.

Як вибрати УФ-знезаражувач

Як вибрати УФ-знезаражувачі

Тепер про те, як вибрати ультрафіолетовий фільтр для води. Перше та найголовніше правило вибору – він повинен відповідати вашій системі очищення. Тобто розглядати саме ваш фільтр для води. Оскільки не всі лампи є універсальними – обов'язково враховуйте діаметр підключення.

Також зверніть увагу на такі особливості, як:

  • тип корпусу – пластик чи нержавіюча сталь;
  • потужність;
  • термін служби чи ресурс лампи;
  • продуктивність.

Більш детальну інформацію про кожну модель ультрафіолетових знезаражувачів ви можете прочитати на сайті компанії FILTER.UA. Якщо даних буде недостатньо, зв'яжіться з консультантами нашої компанії – вони допоможуть визначитися з тим, яка саме модель ідеально підходить під вашу систему тонкого очищення. Ціна – нижча, ніж у конкурентів. Доставка здійснюється у всі регіони. Ви будете задоволені якістю обслуговування та надійністю придбаних у нас елементів очищення та витратних матеріалів до них.

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка