Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Як вибрати мембранний фільтр

Як вибрати мембранний фільтр

Мембранні фільтри – один із найбільш затребуваних, оскільки дозволяють забезпечити ефективне видалення домішок різного типу в домашніх умовах. Їхня продуктивність – не така вже й висока, але достатня, щоб задовольнити потреби сімей із 2-7 осіб. У цій статті ми розповімо про те, як вибрати мембранні фільтри та які критерії вибору слід враховувати.

як вибрати мембранний фільтр

В даний час мембранні фільтри поділяються на три категорії, залежно від використовуваної мембрани – це:

  • мембрана зворотного осмосу;
  • мембрана нанольфільтрації;
  • мембрана ультрафільтрації.

Переважна більшість моделей з кожної категорії має компактні габарити, тому вони поміщаються навіть під кухонною мийкою.

З чого складається мембранний фільтр

Мембранний фільтр для води, незалежно від того, яка саме мембрана використовується, мають однакову конструкцію:

  • 1. Попередній етап очищення – він передбачає використання картриджів із поліпропілену активованого вугілля. Вони призначені для первинної водопідготовки – видаляють великі домішки, хлор у всіх його проявах, органіку. Найчастіше на попередньому етапі використовується три картриджі.
  • 2. Далі йде мембрана тонкого очищення. Вона проводить видалення найдрібніших частинок. Ступінь очищення залежить від використовуваного елемента очищення – зворотного осмосу, нанофільтрації, ультрафільтрації. Мембрана – основний компонент фільтрів цього типу. Вода на них подається під тиск, що дозволяє їй просочуватися через тонкі пори - забруднювачі утримуються на поверхні, а потім змиваються в каналізаційний стік.
  • 3. Вода, що пройшла тонке очищення, потрапляє в накопичувальний бак. Або гідроакумулятор. Він необхідний, щоб споживач завжди мав достатній запас води, адже швидкість фільтрації через мембрану відносно низька і якщо просто відкрити кран, не використовуючи накопичувального бака, доведеться чекати довго, доки наповниться хоча б чайник.
  • 4. Після того, як користувач відкриє кран, вода з накопичувального бака пройде ще через один картридж – він наповнений високоякісним активованим вугіллям, що отримується зі шкаралупи кокосового горіха. Його завдання – підвищити органолептичні властивості води. Тобто усунути ймовірний неприємний аромат та присмак, характерний для води з комунального водопроводу.

Багато сучасних мембранних фільтрів мають додаткові етапи очищення води. Це може бути:

  • мінералізатор – насичує воду корисними для людського організму мінеральними речовинами;
  • структуризатор - картридж, що змінює структуру питної води, що робить її природною;
  • ультрафіолетовий знезаражувач - лампа, що випромінює ультрафіолетові промені, які знезаражують воду. Після такої обробки в ній вже не з'являтимуться мікроорганізми та бактерії.

Конструкція мембранних фільтрів передбачає використання певних комплектуючих виробів, необхідні надійного підключення фільтра – фітинги, шланги та інші. У комплекті часто поставляється кран, але не завжди.

Зверніть увагу!
У деяких моделях передбачено можливість зміни комплектації. Це стосується картриджів та крана для подачі чистої води. Системи, які мають додаткові етапи очищення, поставляються з подвійними кранами. Одна ручка подає просто очищену воду, а друга – воду, що пройшла мінералізацію, структуризацію.

Тепер, коли ви знаєте загальну будову мембранних фільтрів для води, поговоримо докладніше про кожний окремий різновид.

Система зворотного осмосу:
найпопулярніший фільтр тонкого очищення

Через мембрану зворотного осмосу не здатні просочуватися ніякі забруднювачі та домішки. Оскільки розмір часу в ній становить від 0,001-0,0001 мкм. Тобто через мембрану здатні проходити лише молекули води та кисню.

При виборі фільтра зворотного осмосу потрібно обов'язково враховувати продуктивність конкретної моделі. Для домашніх систем вона становить від 140 до 300 літрів на добу.

Зверніть увагу!
У накопичувальний бак подається від 50 до 120 г води за хвилину. А ось на виході з крана швидкість подачі сягає 2-х літрів.

Від того, який саме об'єм бака встановлений у системі зворотного осмосу, залежить, скільки саме води ви можете отримати за один раз – від 3 до 10 літрів.

Крім того, необхідно враховувати тиск у мережі. Для нормальної роботи системи воно має становити 3-4 атмосфери. Кожен виробник вказує на точні параметри. Якщо ж тиск вищий за зазначені параметри, то доведеться встановлювати понижувальний редактор, а якщо нижче - помпу (насос). Окремі моделі мають насос у комплекті.

Як вибрати мембранний фільтр

Вище ми розповіли про особливості комплектації мембранних фільтрів. Все перераховане відноситься і до систем зворотного осмосу. Тому, вибираючи систему очищення даного типу, обов'язково враховуйте, які картриджі передбачені в конкретній моделі.

Наприклад, на попередньому етапі краще, якщо в системі два вугільні та один поліпропіленовий картридж, ніж навпаки. Така комплектація забезпечить найкращу водопідготовку.

Додаткові картриджі – мінералізатор, структуризатор тощо. – забезпечать найкращу якість води. Але й призведуть до збільшення вартості фільтра – подумайте, чи потрібні вони вам і чи можете собі дозволити їх.

Зверніть увагу!
Також перед покупкою обов'язково уточніть особливості експлуатації та обслуговування фільтра. Деякі моделі дуже вимогливі і в них використовуються дорогі змінні матеріали, що призводить до збільшення вартості обслуговування.

Картриджі бувають двох типів:

  • універсальні;
  • легкознімні.

Перші зручні тим, що вони підходять практично до всіх моделей зворотного осмосу. Але їх трохи складніше та довше змінювати. Натомість вони недорогі. Другі – прості у заміні. На зняття та встановлення картриджа піде буквально кілька хвилин. Потрібно лише зняти два затискачі. Такі картриджі змінюються разом із колбами. Але розробляються для конкретних моделей фільтрів і коштують дуже дорого.

Як вибрати мембранний фільтр

При виборі фільтра зворотного осмосу необхідно враховувати:

  • продуктивність фільтра та обсяг накопичувального бака;
  • рівень очищення та покращення якості води – які саме додаткові етапи очищення потрібно використовувати;
  • тип використовуваних картриджів;
  • робочий тиск;
  • фінансові можливості.

Система ультрафільтрації води: що це таке та як її вибрати

Системи ультрафільтрації схожі за своєю будовою та принципом роботи з фільтрами зворотного осмосу. Однак розмір часу в них більше - від 0,01 до 0,1 мікрона. Звичайно, рівень очищення не такий високий, як мембран зворотного осмосу. Але досить високий, щоб нейтралізувати небезпечні та отруйні людський організм домішки та шкідливі речовини. Зате їхня продуктивність і швидкість фільтрації помітно вищі.

Зверніть увагу!
У каталозі компанії FILTER.UA представлені фільтри зворотного осмосу, що встановлюються під мийкою, так і на стіл. Останні – вміщені у стильний корпус. Тому вони будуть добре виглядати в оформленні кухні, вписуючись практично в будь-який дизайн інтер'єру.

Використання систем ультрафільтрації буде оптимальним вибором, якщо ви переконалися, що у воді немає небезпечних хімічних речовин. Тому попередньо рекомендує провести аналіз води. Він дозволить виявити наявність чи відсутність таких домішок.

Як і фільтри зворотного осмосу, в даних моделях перед мембраною ультрафільтрації встановлені картриджі попереднього очищення, а після неї - постфільтрації картриджі.

Мембрана дозволяє видаляти такі види забруднювачів:

  • мікробів та бактерій;
  • механічні частки;
  • колоїди;
  • молекули білкових сполук.

Ультрафільтраційні мембрани, завдяки своїй продуктивності та високій ефективності, широко використовуються в наступних сферах промисловості:

  • харчовий;
  • хімічної та фармацевтичної;
  • металургійної;
  • текстильної та ін.

З огляду на це не дивно, що системи ультрафільтрації настільки популярні й у побуті. Основні принципи їх вибору такі ж, як і у зворотноосмотичних моделей.

Системи нанофільтрації води: що потрібно знати про такі фільтри

система нанофільтрації

В основі роботи таких фільтрів лежить описаний вище принцип зворотного осмосу. Очищення також відбувається фактично на молекулярному рівні, а вода під тиск проходить через мембрану. Чиста – прямує у накопичувальний бак, а концентрат негативних домішок – у каналізаційний стік.

Розмір часу в таких мембранах більший, ніж у зворотноосмотичних, але менший, ніж у ультрафільтраційних – від 0,001 до 0,1 мікрона. Однак, на відміну від зворотноосмотичних моделей, нанофільтрація передбачає поділ потоку води на нерівні частини. Найменша частина – це концентрат домішок, а більша – чиста питна вода.

Зверніть увагу!
Як і у всіх мембранних фільтрах вода проходить через очисний елемент під тиском. Воно дозволяє проштовхувати молекули води крізь мембрану, а ось більші речовини проникнути через неї не можуть.

Основні особливості систем нанофільтрації:

  • здатність затримувати тільки катіони (зворотноосмотична мембрана утримуєте катіони та іони);
  • менша витрата води;
  • висока продуктивність.

Особливості мембран для побутових фільтрів нанофільтрації у тому, що вони дозволяють зберегти природний рівень мінералізації води.

Елементи тонкого очищення: мембрани зворотного осмосу, що використовуються у фільтрах води

Окремо розповімо про мембрани зворотного осмосу, які встановлюються у фільтрах води. На українському ринку домінує продукція п'яти брендів:

  • Filmtec;
  • Microfilter;
  • Pentair;
  • Hidrotek;
  • Vontron.

Зверніть увагу!
Зустрічаються мембрани китайського виробництва, зовнішні дуже схожі на продукцію перелічених вище марок. Вони є підробкою. На етикетках немає детальної інформації, не вказується, хто відповідає за якість продукції. Щоб не купити підробку, купуйте мембрану у перевірених продавців – на сайті компанії FILTER.UA. За запитом вам нададуть сертифікати якості.

Крім того, фільтри таких марок як Aqualine, Aquafilter та деяких інших комплектуються мембранами власного виробництва. Вони виготовляються з високоякісного матеріалу, що дозволяє забезпечити повноцінне очищення води.

Filmtec – це окрема торгова марка зі Сполучених Штатів Америки, широко відома у всьому світі. На даний момент вона займає лідируючі позиції на світовому ринку мембран тонкого очищення.

Мембрани Microfilter виготовляються у Південній Кореї. Вони також досить якісні та надійні.

Трохи поступаються особливостями роботи та експлуатації, мембрани таких брендів, як Green Filter; Vontron; FITaqua; Роса; Puricom; Zepter; Нова Вода; Xiaomi; Bregus; GE Merlin. Але вони дозволяють досягти високої якості очищення – особливо це стосується продукції Puricom, Zepter, Bregus.

При виборі конкретного елемента тонкого очищення необхідно враховувати його продуктивність – вона вказується у галонах. Для побутових фільтрів призначені елементи з продуктивністю: 36, 50, 75 та 100 галонів.

Зверніть увагу!
1 галон дорівнює приблизно трохи більше 3-х літрів.

Для сім'ї з 3-5 чоловік цілком вистачить мембрани з продуктивністю до 50 галонів. Якщо ж у будинку/квартирі проживає понад 5 осіб, слід вибирати моделі, здатні щодобово очищати 75 галонів. Для невеликих кафе, об'єктів комунального харчування, дрібного бізнесу рекомендується використовувати моделі, продуктивність яких перевищує 100 галонів.

Які мембрани ми радимо вибирати

Ми рекомендуємо вибирати мембрани з продуктивністю 50 галонів. Така мембрана зворотного осмосу здатна забезпечити потреби у чистій воді сім'ї навіть більш як із 5-ти осіб. У них прийнятна швидкість очищення та невелика витрата води – у каналізацію зливається не так вже й багато рідини. У них – оптимальне поєднання ціни та якості.

Як вибрати мембранні фільтри: про що ви тепер знаєте

Ми докладно розповіли про те, як вибрати мембранні фільтри, описавши особливості моделей:

Загалом, системи схожі за принципом дії та своєю будовою. Відмінність полягає лише у типі використовуваної мембрани. Тепер ви зможете самостійно визначитися з тим, яку саме систему очищення встановити вдома. Якщо у вас залишилися питання, можете поставити їх консультантам компанії FILTER.UA!

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка