Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Щоб рибки жили довго!

Щоб рибки жили довго!

Для нормального, природного біобалансу в акваріумі, здоров'я та довготривалого проживання риб, вкрай важливо використовувати спеціальне очисне обладнання. Фільтрування дозволить використовувати навіть воду з-під крана. Сьогодні ми поговоримо про те, як вибрати фільтр для акваріума, оскільки тут звичайна осмос система не підійде. Підбір очисного обладнання – завдання досить складне. Особливо для новачків. Хоча й досвідченіші акваріумісти часто стикаються з певними труднощами. До того ж, на профільному ринку постійно з'являються нові, досконаліші моделі очисників. Наша стаття допоможе вам зорієнтуватися у різноманітності фільтрів та розуміти, який буде ідеальним вибором.

Розрізняється три типи фільтрації:

  • механічна;
  • хімічна;
  • біологічна.

Саме за принципом фільтрації розділяються фільтри. Звичайно, оптимальний варіант, якщо обладнання функціонуватиме таким чином, щоб об'єднати в собі всі три види фільтрації.

як вибрати фільтр для акваріума

Зверніть увагу!
Хоча застосовувати всі типи фільтрації в одній системі потрібно далеко не завжди.

Розглянемо детальніше кожен окремий вид фільтрації, що дозволить вам краще орієнтуватися серед численного обладнання.

Механічна фільтрація

Вона дозволяє боротися з великими, механічними (чи зваженими) частинками. Тобто, зі сміттям:

  • піском;
  • ґрунтом;
  • мулом;
  • окалиною і т.д.

Як наповнювач використовується особливий матеріал. Наприклад, це може бути поліпропілен, спеціальна губка або навіть пучок дрібної, тонкої, але сплутаної волосіні.

Зверніть увагу!
Такий фільтр слід обов'язково встановлювати в тих акваріумах, де мешкають рибки, що люблять копатися в ґрунті.

Хімічна фільтрація

В даному випадку як очисний елемент використовується активоване вугілля. Він бореться з низкою негативних домішок, серед яких хлор, аміак і навіть неприємний запах. Такі забруднювачі здатні отруїти рибок та призвести до загибелі міклофлори в акваріумі. Використання активованого вугілля дозволяє досягти високої якості води. Особливо вугілля ефективне, якщо його поєднувати з іншими методами видалення забруднювачів.

Біологічна фільтрація

Найбільш важливий різновид очищення води для акваріумів розглянемо останній. Такий метод дозволяє ефективно боротися із різними видами домішок. У тому числі, і з отруйними відходами, які у воді внаслідок життєдіяльності рибок, рослин. Без використання біологічного видалення забруднювачів, вам не вдасться досягти краси акваріума, нормального біобалансу в ньому.

Зверніть увагу!
Особливо цінна біологічна фільтрація в тому випадку, якщо ви збираєтеся заводити дорогих, трохи вибагливих та вимогливих до навколишнього оточення рибок.

як вибрати фільтр для акваріума

Не рідко як варіант біологічної очистки застосовуються різні бактерії, мікроорганізми, що мешкають у нижньому шарі ґрунту, а також у фільтрах.

Який же варіант очищення кращий і ефективніший?

Однозначно відповісти не вийде, оскільки важливо враховувати кілька факторів. Серед яких основними є обсяги вашого акваріума і види рибок, яких ви міститье. Не варто забувати і про фінансову складову, але якщо ви вирішили займатися рибками серйозно, рекомендуємо не скупитися та придбати хорошу модель!

Якими ще бувають фільтри

Але це ще не всі різновиди обладнання, що фільтрує. Воно відрізняється залежно від особливостей установки:

  • донні;
  • внутрішні;
  • зовнішні;
  • каністрові.

Внутрішні

Як випливає з назви, ці моделі встановлюються всередині акваріумної системи. Вони можуть бути з'єднані всі описані види фільтрації (механічна, біологічна і хімічна) – у разі устаткування є комбінованим. Дані типи – найбільш популярні, їх найчастіше встановлюють. Їхні позитивні сторони – ефективність, простота обслуговування та прийнятна вартість.

Зверніть увагу!
Не можна не сказати про недоліки - ці установки займають певне місце всередині акваріума. Тим самим «з'їдаючи» обсяг. Та й найкрасивіше оформлення можуть зіпсувати своїм виглядом.

як вибрати фільтр для акваріума

До речі, до категорії такого обладнання для очищення необхідно додати й системи під назвою аерліфтні. Вони забезпечують циркуляцію повітря у воді. У результаті створюється своєрідна тяга і рух потоків води через фільтраційне завантаження. Внаслідок чого усуваються забруднювачі.

Зверніть увагу!
Перевагою аерліфтних моделей є те, що вони не лише очищають воду, а й насичують її киснем. Але зате вони шумлять.

Донні або фальшдонні

Під фальшдонними чи донними конструкціями маються на увазі особливі моделі, коли основні фільтраційні елементи розміщуються безпосередньо під ґрунтом. Зокрема, як варіант, у шарі ґрунту конструюється особлива система трубок, а також має сітка або грати. Очисним елементом у такій ситуації виступає саме ґрунт.

Незаперечною перевагою даної конструкції є те, що очищається не тільки вода, а й сам ґрунт, а тому не відбувається його скисання. Адже саме закисання ґрунту несе в собі смертельну небезпеку для рибок. Серед негативних сторін таких моделей варто виділити складність монтажу та експлуатації.

Зверніть увагу!
Донні моделі рекомендується використовувати у комплекті із системами іншого типу. Однак більшість акваріумістів відмовляються від подібних конструкцій через описані вище негативні причини.

Зовнішні

Дані моделі монтуються поряд з акваріумом, а всередину поміщається тільки забірна трубка. Серед незаперечних позитивних особливостей зовнішніх фільтрів виділяються:

  • використання кількох очисних елементів, що дозволяє проводити очищення кілька етапів;
  • ефективність;
  • наявність додаткового обсягу приміщення бактерій, виконують нейтралізацію забруднювачів;
  • можливість комбінувати декілька методів фільтрації.

Зверніть увагу!
Зовнішні моделі призначені для акваріумів, об'єм яких перевищує 100 літрів. В іншому випадку їх використання не виправдане.

як вибрати фільтр для акваріума

Основні рекомендації щодо вибору зовнішніх фільтрів будуть наступними:

  • продуктивність – скільки літрів на годину він здатний пропустити та очистити;
  • рівень шуму, що видається - чим тихіше, тим краще;
  • комплектацію - скільки саме елементів очищення використовуються, які етапи є і т.д.;
  • які очисні елементи продаються разом із фільтрів (в ідеалі розхідники повинні продаватися разом із обладнанням першого використання).

Крім того, задаючись питанням, як вибрати зовнішній фільтр для акваріума, обов'язково вивчіть, як саме збирається модель, яка вам сподобалася, яка у неї гарантія, які особливості кріплення і т.д.

Каністрові

В принципі, це особливий різновид зовнішнього фільтра. У ньому фільтруючі матеріали розміщуються вертикально. Серед основних позитивних особливостей такої моделі слід виділити зручність розташування. Встановлювати його можна навіть на підлозі. Коли звичайний зовнішній фільтр кріпиться безпосередньо на стінку акваріума. Каністрова модель може виконувати відразу механічне, біологічне та хімічне очищення води. Звичайно, якщо будуть використовуватися відповідні наповнювачі.

Як вибрати фільтр для акваріума: практичні рекомендації

Тепер, коли ви знаєте, які види фільтрів бувають, який тип очищення вони виконують, розповімо докладніше, що саме потрібно враховувати при їх виборі. Для невеликих акваріумів, де мешкають дрібні види рибок, достатньо використовувати простий механічний внутрішній очищувач. Дані моделі мають невисоку ціну, вони прості у використанні, не виникне труднощів із їх чисткою. Для великих об'ємних акваріумів з великими рибами варто вибирати комбіновані моделі, що виконують очищення кількох типів. Вони ефективні та забезпечать у ємності необхідний біобаланс.

При виборі конкретної моделі – незалежно від типу очищення – слід враховувати такі характеристики обладнання:

  • потужність;
  • наявність гідроізоляції;
  • підключення до вітчизняної енергетичної мережі;
  • рівень шуму, що видається.

Найбільш важливою характеристикою, на думку досвідчених акваріумістів, є потужність обладнання. Або продуктивність. Вона зазвичай вказується на упаковці або в технічній документації – це показник, скільки саме води за годину здатне очистити обладнання.

Зверніть увагу!
Зовсім необов'язково самостійно проводити розрахунки. Зазвичай на упаковках пишуть, для акваріумів якого обсягу підходить модель. Хоча у деяких випадках виробники можуть завищувати показник. Тому, щоб не помилитися, вибирайте модель на крок вище.

Звичайно, галасливість - також досить важлива характеристика. Тому що шум заважатиме саме вам. Особливо ночами. Не слід нехтувати такими моментами, як простота обслуговування системи:

  • збирання;
  • встановлення;
  • чищення;
  • заміна фільтруючих компонентів.

Тож перед покупкою обов'язково уточніть у продавця і цей момент.

Фільтр для акваріума: де купити?

Тепер, коли ви знаєте, як вибрати фільтр для акваріума, залишилося знайти магазин, де продається якісне та брендове обладнання. Компанія Filter.ua пропонує моделі від відомих виробників. Консультанти магазину допоможуть вибрати найкращий фільтр для води, нададуть детальну інформацію про кожну окрему модель, розкажуть, а також допоможуть оформити замовлення. Ціни – нижчі, ніж у конкурентів. Оперативна доставка здійснюється у всі регіони України. Якщо вам потрібні насосні станції для закачування води зі свердловини, вони також представлені на сайті.

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка