Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Як пом'якшити воду в домашніх умовах

Як пом'якшити воду в домашніх умовах

Вода, що подається за допомогою комунального трубопроводу, часто характеризується підвищеним рівнем жорсткості, що негативно позначається на стані сантехніки, ефективності та довговічності побутових приладів, а також здоров'я людини. Така вода створює осад на кранах, їх окремих елементах, відкладається на нагрівальних частинах побутових приладів, що в результаті призводить до передчасних поломок. Та й внутрішні органи людини, яка використовує таку воду для пиття, страждають.

Увага! Жорсткість води безпосередньо залежить і від особливостей ґрунту в конкретному регіоні. Тому навіть якщо у вас є власна свердловина, це ще не означає, що ви захищені від солей твердості.

Справжній рівень жорсткості визначається кількістю солей магнію і кальцію, що містяться у воді. Залежно від цих показників жорстка вода розподіляється на дві основні категорії: карбонатна чи тимчасова, та некарбонатна чи постійна. У першій присутні гідрокарбонати кальцію та магнію, які при нагріванні, кип'ятінні розпадаються та осідають. Що і призводить до утворення накипу. У некарбонатній рідині присутні такі елементи, як фосфати та силікати, сульфати та хлориди, нітрати кальцію та магнію.

Як у домашніх умовах визначити жорсткість

Є кілька способів визначити, чи жорстка у вас вода чи ні. Наприклад, потрібно просто спробувати намилити руки – якщо мило чи порошок погано миляться, рівень жорсткості досить високий. Якщо піни багато - можете бути впевнені в м'якості води.

намилити руки

Другий метод – це подивитися на нагрівальні елементи побутових приладів чи стінки каструль. Якщо там є хоч найменші сліди накипу, рівень жорсткості високий.

Можна визначити цей показник і за допомогою звичайного... чаю! У нормальній, м'якій воді чай заварюється за три, максимум за п'ять хвилин. Якщо ж висока жорсткість, то на заварювання піде до десяти хвилин!

Як своїми руками пом'якшити воду

м'яка вода

Є кілька методів, що дозволяють забезпечити пом'якшення у домашніх умовах. Наприклад, потрібно просто відстоювати воду, набравши її в якийсь посуд. При відстоюванні сольовий баласт і хлор, що застосовується на очисних спорудах для очищення, повністю випаровується. У результаті отримана рідина ідеально підійде для поливу рослин або навіть для використання в акваріумі.

Також можна скористатися звичайним кип'ятінням, але тривалість його повинна становити щонайменше години. Що не дуже зручно. Та й уявіть лише, яка лазня буде у вас у квартирі після годинного кип'ятіння. До того ж кип'ячену воду потім потрібно ще й додатково відстоювати – не менше доби! Такий метод дозволить:

  • домогтися випадання в осад шкідливих домішок;
  • значно пом'якшити воду.

Однак повністю позбутися магнію та кальцію не вдасться. Непоганим методом є і заморожування, але в даному випадку важливо не допустити повного замерзання, а воду, що виявилася на поверхні льоду, необхідно злити. Кубики льоду можна використовувати як для пиття, розморозивши їх, так і для косметичних процедур.

Єдино правильний та ефективний метод!

Однак, всі описані методи пом'якшення в домашніх умовах є напівзаходами. Оскільки не дозволяють досягти ідеального результату. Якщо жорсткість води приносить вам незручності, якщо ви турбуєтеся про своє здоров'я та працездатність побутової техніки, рекомендуємо встановити спеціальний фільтр, що пом'якшує.

чиста вода

Придбати його можна в інтернет-магазині Filter.ua, де представлений величезний вибір таких моделей. Консультанти магазину допоможуть визначитися з вибором, а монтажники забезпечать якісну установку. І в результаті ви отримуватимете чисту та корисну воду.

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка