Враховуючи низьку якість води, що подається трубопроводом у квартири, безліч негативних домішок, присутніх в ній, не дивно, що все більше людей висловлюють бажання встановити ефективний фільтр очищення води.
Якщо ви також хочете пити чистішу воду, позбавлену забруднювачів, а на фільтр поки що не назбирали, рекомендуємо скористатися порадами, наведеними в цій статті.
Вони розповідають, як зробити фільтр для води у домашніх умовах. Примітно, що такі самостійні розробки допоможуть навіть у польових умовах або, наприклад, на дачі, де немає трубопроводу, а вода береться з колодязя, що унеможливлює застосування стандартного очисного обладнання.
Пластикова пляшка
Пластикові пляшки - своєрідний тренд епохи, вони є незамінними помічниками доморощених винахідників, що дозволяють створювати справді корисні та функціональні речі. Наприклад, фільтр очищення води.
Для його облаштування крім п'ятилітрової чистої пляшки з-під води необхідно підготувати:
- звичайні, сухі, не ароматизовані паперові серветки;
- вата;
- відро з кришкою із пластику.
Насамперед у кришці відра слід вирізати отвір, що збігається за розміром з діаметрів шийки пляшки. Після цього зріжте у пляшки дно, переверніть її та закріпіть у підготовленому отворі кришки.
В результаті у вас має вийти своєрідна вирва, що встановлюється на відро. У шийку пляшки прокладіть послідовно вату та серветки. Можна зробити кілька шарів – так очищення буде ефективнішим.
Якщо боїтеся, що з водою також проникнуть шматочки вати і серветок, в шийку можете вставити звичайне ситечко для проціджування чаю. Ну, а найбільшу ефективність вашому рукотворному фільтру додасть звичайне активоване вугілля, укладене в середині між шарами вати і серветок.
Вугільний очищувач
У попередньому методі згадувалося звичайне активоване вугілля, а зараз розповімо, як зробити фільтр для води своїми руками, використовуючи деревне вугілля. Він дозволить максимально ефективно очистити воду, зробивши її придатною для вживання без подальшої обробки.
Спочатку підберіть велике, хороше і не трухляве поліно. Ідеальний варіант - береза, а категорично не можна використовувати хвойні породи.
Поліно покладете в металеву каструлю або невелику барило і прожарюйте на вогні, поки деревина не придбає насичений, червоний колір. Саме так виходить справжнє деревне вугілля.
Зачекайте, поки він повністю охолоне і загорніть його в марлю - зробіть кілька обертів, щоб повністю приховати дерево, що обгоріло. По суті, фільтр готовий.
Загорнуте поліно потрібно помістити в будь-яку ємність, через яку проливається вода, щоб вона просочувалася через ваш рукотворний очисник. Наприклад, можна використовувати ту саму конструкцію, що описувалась у попередньому розділі нашої статті. Однак використовувати цей фільтр більше трьох днів не рекомендується – слід обов'язково замінити поліно! Або купити професійний проточний вугільний фільтр для очищення води від органіки.
Підводячи підсумок
Як бачите, зробити фільтр своїми руками цілком реально. Для цього не потрібні великі фінансові витрати. Але пам'ятайте, що такі вироби особливою ефективністю не відрізняються. Тому, якщо ви хочете пити максимально чисту, корисну для здоров'я воду, рекомендуємо все ж таки купувати профільне, спеціалізоване обладнання.
Компанія FILTER.UA пропонує великий вибір подібних систем з подальшим безкоштовним встановленням та сервісним обслуговуванням. На сайті представлені найкращі системи фільтрації та очищення води від провідних виробників.