Системи очищення води дозволяють позбавитися різних домішок, присутніх у ній. Сьогодні на профільному ринку представлений величезний вибір моделей, серед яких кожен зможе знайти саме ту модель, що усуватиме певні види домішок. Однак багатьох цікавить, як працює фільтр для води.
Відповісти однозначно це питання не вийде, оскільки залежить від типу очисної системи. Є моделі, які утримують великі домішки за допомогою спеціальних очисних елементів. А є фільтри, що проводять очищення на іонному рівні – наприклад, пом'якшувачі води , які примусово заміщають іони жорсткості на м'які іони.
Як працюють фільтри для очищення води: розповідаємо про зворотний осмос
Системи зворотного осмосу – найбільш ефективні та раціональні. Вони дозволяють позбутися домішок різного типу:
- механічних;
- органічних;
- хімічних та ін.
У результаті видаляється до 99% всіх забруднювачів. Такий високий результат пояснюється тим, що в системі використовують кілька послідовних етапів очищення:
- картриджі попереднього очищення;
- мембрана тонкого очищення;
- картриджі фінішної очистки.
Як працюють картриджі попереднього очищення
Попередні картриджі складаються з колби та наповнювача. Як наповнювач використовується поліпропілен, що утримує механічні домішки, та активоване вугілля (брикетоване та гранульоване), для боротьби з хлором, органікою, пестицидами тощо. домішками. Залежно від моделі, встановлюються один поліпропіленовий та два вугільні картриджі або навпаки. Один – вугільний та два поліпропіленові. Але поліпропіленові очищувачі завжди – на першому місці. Оскільки важливо насамперед позбутися виважених частинок.
Принцип дії мембрани зворотного осмосу
Після того, як вода пройде через картриджі попереднього очищення, вона потрапляє на мембрану тонкого очищення. Вона являє собою тонку плівку з міріадами мікроскопічних отворів, згорнуту в трубку з порожнистою серцевиною. Проходячи під тиском через мембрану, вода поділяється на два потоки. Перший – це очищена вода, вона перенаправляється у накопичувальний бак. Другий - це концентрат забруднювачів, що зливається в каналізаційний стік. До речі, якщо вам потрібна мембрана зворотного осмосу купити її можна на нашому сайті.
Накопичувальний бак необхідний, оскільки швидкість очищення зворотним осмосом низька. І якщо не буде накопичувального бака, то користувачеві доведеться довго чекати, доки вода пройде всі етапи очищення.
Навіщо потрібні картриджі фінішного очищення
Після того, як споживач відкриє кран, вода із накопичувального бака потрапляє на картриджі фінішного очищення. Насамперед, це вугільний пост-фільтр. Його основне завдання – покращити органолептичні властивості води, зробити її смачнішою та свіжішою. Також використовуються додаткові етапи очищення (залежно від моделі зворотного осмосу та її комплектації):
- мінералізуючий картридж – наповнює воду необхідними людського організму мінералами;
- структуруючий картридж – повертає воді природну структуру, підвищуючи її засвоюваність і більш корисною для організму;
- ультрафіолетова лампа – проводить знебарвлення води, перешкоджаючи повторній появі у воді бактерій та мікроорганізмів.
Вода, проходячи всі перераховані етапи очищення, стає не просто чистою, а й смачною, корисною для людського організму.
Підводячи підсумок
Тепер ви знаєте, як працюють фільтри для очищення води , зокрема моделі зворотного осмосу. Якщо вас зацікавило таке обладнання, придбати його можна на сайті компанії Filter.ua. У каталозі представлений великий вибір фільтрів. Консультанти допоможуть визначитися з конкретною моделлю та зробити правильний вибір.