Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Як правильно приймати мінеральну воду: поради дієтологів

Як правильно приймати мінеральну воду: поради дієтологів

Різні мікроелементи, що містяться в мінеральній воді, позитивно впливають на людський організм. У деяких випадках вони навіть здатні справляти лікувальну дію.

Не дарма існує безліч курортів, на яких передбачено безліч лікувальних процедур мінеральною водою. Купити її можна в магазинах та аптеках – вибір величезний. Однак не всі знають, як правильно приймати мінеральну воду і в результаті можуть завдати суттєвої шкоди своєму організму замість очікуваного позитивного результату.

Класифікація води

Роблячи вибір конкретної води, необхідно враховувати як її смакові якості, а й призначення. Зокрема, виділяється три види:

  • лікувальна;
  • лікувально-їдальня;
  • їдальня.

Перший вид рекомендується пити тільки при лікуванні певних захворювань, другий можна вживати всім, але не систематично, а час від часу, а третій вид підходить для щоденного вживання.

Води також класифікуються в залежності від кількості мінералів, що містяться в них:

  • до слабомінералізованих належать ті, в яких міститься до двох грам мінералів на один літр;
  • до маломінералізованих – у яких міститься до п'яти грамів мінералів на один літр;
  • до середньомінералізованих – у яких міститься до десяти грамів мінералів на один літр;
  • до сильномінералізованих – у яких міститься до п'ятнадцяти грамів мінералів на один літр.

Особливості впливу мінеральної води на організм людини

Кожен мінерал забезпечує особливу дію. Тому за різних захворювань і призначають різні води. Так, наприклад, гідрокарбонати впливають на лужну реакцію води – вона може призначатись при різноманітних інфекційних недугах, подагрі, а також для профілактики такої небезпечної хвороби, як цукровий діабет.

Води з хлоридами рекомендовані при різноманітних недугах органів шлунково-кишкового тракту, зокрема:

  • захворювання печінки;
  • дискінезії жовчовивідних шляхів;
  • холецистит.

Однак воду з хлоридами не варто вживати, якщо у людини діагностовано підвищений артеріальний тиск. Серед інших мінералів необхідно виділити:

  • магній;
  • залізо;
  • карбонати;
  • гідрокарбонати сульфатні;
  • вуглекислі.

Звичайно, кожен з цих мінералів має свій особливий вплив на людський організм, а тому не варто захоплюватись якоюсь водою, не впізнавши її мінеральний склад. Крім того, багато хто з них потрібно приймати лише після консультації лікаря.

Які хвороби лікуються мінеральною водою?

Захворювання нирок

Бікарбонатно-лужні води мають протизапальну дію, тоді як води зі зниженим вмістом солей прочищають сечові шляхи та нирки, тим самим полегшуючи вихід каменів. Важливо правильно вибрати кількість води, а не лише її склад.

Захворювання печінки

Вода з високим вмістом сульфатів може служити як для лікування, так і для профілактики хвороб печінки, вона регенерує клітинні функції печінки.

Захворювання прямої кишки

Води з високим вмістом хлоридів, натрію, калію, кальцію та магнію ефективно допомагають справлятися із хворобами прямої кишки.

Гастрит

Бікарбонатно-лужноземельні та бікарбонатно-лужні води підійдуть для лікування цього захворювання. Так як ця вода допомагає регенерувати виділення шлунка, її краще пити натще. Вода з високим вмістом сульфатів допомагає, якщо гастрит спровокований бактерією Helicobacter pilori слизової оболонки шлунка.

Ожиріння

Олігомінеральні води або води з низьким вмістом мінералів найкраще підійдуть для людей, які хочуть упоратися із проблемою ожиріння. У разі ожиріння вміст води в організмі знижений, тому рекомендується багато пити, причому краще не газовану воду, оскільки вода з газом викликає почуття голоду, адже вона стимулює підвищене виділення шлункового соку.

Діабет

Сульфатні, бікарбонатно-кальцієві та натрієві води допомагають відновлювати рідину в організмі (діабетики часто страждають від спраги через виділення великої кількості сечі).

Правила прийому

Тепер, коли ви знаєте, якою буває мінеральна вода, скільки її пити залежить від певних моментів. При систематичному прийомі води головне дотримуватись певних правил. Тоді вона принесе вам максимум користі. Отже, серед таких правил:

  • для активізації виділення шлункового соку воду потрібно приймати приблизно за півгодини до їди та обов'язково маленькими ковтками;
  • для зниження секреції – приблизно за годину до їжі потрібно випити склянкою води залпом;
  • воду з високим вмістом мінералів потрібно пити строгими курсами, не більше чотирьох тижнів із не меншою перервою;
  • якщо спостерігається порушення у роботі кишечника, то температура води має бути не менше двадцяти градусів;
  • якщо є порушення у роботі шлунка, то разі оптимальна температура має бути лише на рівні температури тіла;
  • а ось якщо є конкретні захворювання, наприклад, такі як гепатити, холецистити, жовчокам'яна хвороба, то температура води повинна становити близько п'ятдесяти градусів.

Як забезпечити свій організм мінералами

Тепер ви знаєте, скільки пити мінеральну воду. Але з нею потрібно бути дуже обережними, інакше вона принесе більше шкоди, ніж користі.

Але щоб забезпечити надходження в організм необхідної кількості мінералів, зовсім необов'язково пити воду у пляшках.

Достатньо встановити фільтр із мінералізатором. Подібна система очищення забезпечує помірну мінералізацію води – тобто її можна пити щодня, не боячись завдати шкоди здоров'ю.

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка