Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Як зупинити забруднення води?

Як зупинити забруднення води?

Забруднення води – це проблема всіх і кожного. Насамперед у вирішенні проблеми мають бути зацікавлені уряд та органи місцевого самоврядування, але кожен із нас також може допомогти. Перший крок – це зацікавитися проблемою та спробувати вивчити питання.

Типи забруднення води

Забруднення води біогенами

Стічні води часто забруднені поживними речовинами (біогенами), які потрапляючи у воду, провокують зростання бур'янів та водоростей.

А ці рослини часто забивають фільтри, роблять воду непридатною для пиття і споживають велику кількість кисню, внаслідок чого водні організми гинуть через кисневий голод.

Забруднення поверхневих вод

Серед поверхневих вод - річки, затоки, океани та озера. Хімікати потрапляючи у воду просто розсіюються і забруднюють її обсяг і поверхню.

Забруднення ґрунтових вод

Добрива та пестициди з полів при дощах та поливі опускаються у глибші шари ґрунту та забруднюють ґрунтові води. Коли вибираєте місце для колодязя або свердловини, попередньо перевірте ґрунт на наявність забруднень ґрунтових вод інакше, викопана свердловина може бути марною тратою коштів.

Мікробіологічне забруднення

Вода може бути непридатною для вживання навіть якщо вона не була забруднена хімічно.

У відкритих джерелах мешкають віруси та бактерії, які є небезпечними для людини. На жаль, у низці бідних країн люди змушені пити воду прямо з річок без очищення, тому в цих країнах великий відсоток хвороб і навіть смертності через низьку якість питної води.

Хімічне забруднення

Фабрики та заводи скидають відходи виробництва до річок іноді без належної обробки, іноді взагалі нелегально.

Метали та розчинники катастрофічно забруднюють воду, ці отрути уповільнюють розвиток водної фауни, можуть зробити водних мешканців безплідними і навіть вбити їх.

Витік бензину та нафти

Нафта та бензин потрапляючи у воду в одному локальному місці поширюються на кілометри. Нафта призводить до смерті риб, склеює пір'я птахів, від чого вони втрачають можливість літати і стають більш схильними до холоду.

Так, в Австралії цього року постраждали пінгвіни, що потрапили в розлив нафти. Але Австралійський фонд порятунку пінгвінів знайшов вирішення проблеми – для пінгвінів були пошиті светри, які не дають їм скльовувати токсичні відходи з тіла та зігрівають птахів.

Методи боротьби із забрудненням води

Перший крок – це захистити себе від негативного впливу забрудненої води. Система очищення води зворотний осмос може в цьому допомогти, як найдосконаліша на даний момент технологія очищення. Далі кроки, які можуть зробити кожен з нас для того, щоб зменшити глобальне забруднення води.

Використовуйте воду мудро

Закривайте кран, коли вода не потрібна, заощаджуйте воду під час купання і коли миєте посуд. Не думайте про те, що у Вас немає лічильника і Ви заплатите за комунальні послуги фіксовану суму, незалежно від кількості витраченої води.

Думайте про те, що таким чином Ви зменшуєте кількість брудної води, яка потім скидається в Дніпро та інші річки без належного очищення, після чого ця вода фільтрується на міських станціях і надходить назад до Вас у водопровід.

Не все можна виливати в раковину

Не викидайте в раковину та унітаз хімікати, ліки, фарбу та олію – з цими забруднювачами найскладніше боротися. Викидайте все вищеперелічене в смітник.

Купуйте безпечні для довкілля миючі засоби

Зараз з'являється все більше екологічних миючих засобів: пральні порошки без фосфатів, засоби для миття посуду, які містять менше хімікатів та інші засоби для побутового використання. Звертайте на них увагу, якщо хочете зробити внесок у майбутнє екології.

Переходьте на органічні добрива

Якщо у Вас є свій сад чи город, то постарайтеся використати менше пестицидів та хімічних добрив. Пестициди є однією із серйозних проблем забруднення нашої водопровідної води, з якими хлор не справляється. Пестициди внаслідок зрошення полів потрапляють у глибші шари ґрунту та поєднуються з підземними джерелами. Краще використовувати перегній та натуральні добрива, які попередньо збираються в компостну яму чи бочку.

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
5
Оцініть, будь ласка