Якість води з комунального трубопроводу – вкрай низька. У принципі це твердження навіть доводити не потрібно. Всі давно знають, що пити таку воду не варто, оскільки вона згубно впливає на стан здоров'я.
Звичайно, всі основні фізичні якості води зберігаються, проте про те, щоб її вживати без попередньої підготовки, не йдеться. Однак, що робити, якщо ви не приїхали до нового для себе міста і не знаєте про справжній стан води? У такому разі вам допоможуть наші поради, що дозволяють виявити наявність тих чи інших забруднень самостійно, без залучення профільних фахівців.
Як перевірити якість питної води в домашніх умовах?
Самостійно, без залучення фахівців та використання профільного обладнання, можна перевірити такі показники, як:
- температура;
- прозорість та колір;
- аромат та присмак;
- рівень кислотності;
- рівень жорсткості;
- наявність механічних забруднювачів.
Чи готові відчути себе хіміком чи відомим дослідником? Тоді озброюйтесь нашими порадами та приступайте до вивчення такого показника, як якість питної води.
Прозорість та колір
Для цього вам знадобиться повністю прозора склянка, виготовлена з безбарвного скла або якісного пластику, і білий аркуш паперу. У склянку необхідно налити воду та подивитися на неї на тлі білого паперу. Якщо вода буде мати темний відтінок, це говорить про те, що в ній присутні органічні забруднювачі, що знаходяться в стадії розкладання.
Тепер поговоримо про прозорість. Для цього знову беремо склянку та наливаємо в неї воду – склянка має бути з добре прозорим дном та глибиною не менше 20 сантиметрів. Через товщину води потрібно прочитати текст у книзі. Якщо ви можете зробити це вільно, то вода прозора, а якщо ні, значить, що в ній присутні бактерії та мікроби. При надто великій кількості останніх, нейтралізувати їх не вийде навіть за допомогою ультрафіолетових знезаражувачів .
Аромат та присмак
Для визначення запаху воду потрібно підігріти до 60 градусів. Якщо вона виділятиме неприємний аромат гнилості, в ній присутній сірководень. Тепер поговоримо про те, як визначити якість води та її смак. Для цього необхідно кип'ятити протягом п'яти хвилин, дати охолонути приблизно до 25 градусів, спробувати.
Якщо відчувається присмак гнилості, це говорить про присутність органічних продуктів та їхній розпад. Злегка солоний присмак вказує на наявність солей, а гіркий післясмак вкаже на присутність солей магнію. Якщо ж присмак злегка в'яжучий, у воді надлишок присутні солі заліза.
Рівень жорсткості та кислотності
Для визначення рівня жорсткості слід використовувати звичайне мило. Якщо воно добре піниться, жорсткість у межах норми, а якщо погано – жорсткість підвищена. Для визначення рівня кислотності використовують звичайний лакмусовий папір.
Як позбутися забруднювачів?
Через занадто велику зношеність комунального трубопроводу, у воді виявляється велика кількість зважених частинок: піску, ґрунту, мулу, іржі тощо. Щоб виявити їх наявність, достатньо налити воду в будь-який посуд і дати відстоятись, після чого профільтрувати.
Тепер ви знаєте, як перевірити якість води в домашніх умовах. Залишилося з'ясувати, як із ними боротися. У цьому вам допоможе компанія Filter.ua, яка займається продажем профільного очисного обладнання. На сайті компанії ви зможете купити фільтри для води різного типу: механічні фільтри , проточні, мембранні, зворотного осмосу та багато інших. Консультанти компанії допоможуть обрати обладнання та забезпечать його оперативну доставку за вказаною вами адресою.