Купуючи обладнання для видалення забруднювачів з води, багато хто задається питанням – а чи потрібно його чистити, і якщо так, то як. У цій статті ми розповімо, як очистити фільтр для води. Дане обладнання умовно поділяється на кілька категорій залежно від розміру, призначення, типу на забруднювачі тощо. Звичайно, кожна категорія має свої особливості. Про які й поговоримо нижче.
Чим відмити фільтр для води: залежно від моделі
Магістральне обладнання обов'язково потрібно мити – йдеться про корпус. Жодних особливих засобів для миття використовуватися не доведеться - злегка мильною водою, а тому добре прополоскати. Тому проблем із тим, чим відмити фільтр для води, бути не повинно.
Не виникне проблем із сітчастими чи дисковими механічними фільтрами – вони утримують зважені частки. В окремих видах обладнання передбачена особлива опція - злив забруднювачів, що накопичилися, в каналізаційний стік. Після відкриття додаткового крана на корпусі моделі запускається промивання корпусу, завдяки чому фільтр очищається. Якщо ж такої опції немає, потрібно просто перекрити подачу води, зняти фільтр, витягнути сітку або диски і промити їх. Наприклад, у мильній воді, а потім у воді з лимонною кислотою. І ще раз добре прополоскати. Тепер ви знаєте, чим почистити фільтр для води – ніяких спеціальних пристроїв та розчинів використовувати не потрібно.
Багатоступінчасті системи очищення
Самі собою багатоступінчасті системи не миються, а ось окремі види картриджів очищення піддаються. Загалом усі картриджі поділяються на три категорії:
- очищувані;
- регенеровані;
- і одноразові, що не підлягають очищенню.
Коротко розглянемо основні види картриджів, що використовуються у сучасних системах:
- поліпропіленові – очищенню не підлягають, а після закінчення терміну служби змінюються на нові;
- вугільні (з пресованим, гранульованим, брикетованим активованим вугіллям) – очищенню не підлягають, а після закінчення терміну служби змінюються на нові;
- іонообмінні очищувачі типу Fe також змінюються на нові;
- іонообмінні на смолі – регенеруються, тобто очисні здібності відновлюються після промивання сольовим розчином (10% розчин кухонної солі);
- мембранні – не чистяться, а змінюються на нові.
Як бачите, важливо не просто промивати фільтри, а й відстежувати термін служби картриджів. Тільки так ви отримуватимете дійсно чисту та придатну для пиття воду. Деякі системи мають своєрідні лічильники, якими можна визначити ресурс картриджа і дату його заміни. Якщо такого лічильника немає, потрібно запам'ятовувати дати чи робити позначки, встановлювати нагадування на мобільному телефоні. Це дозволить захистити себе від неякісної води.
До речі, невчасна заміна призводить до того, що картриджі не лише перестають очищати воду, але роблять її ще більш брудною. Купити картриджі для фільтрів будь-якого типу ви зможете на сайті компанії Filter.ua. У каталозі представлено багато моделей. Консультанти допоможуть зорієнтуватися у різноманітності продукції, порадять, що вибрати у тому чи іншому випадку.
Доставка картриджів здійснюється у всі регіони України. Ціни на витратні матеріали – нижчі, ніж у конкурентів. Ви залишитеся задоволені якістю обслуговування, оперативністю реагування на будь-яке замовлення незалежно від його обсягу. За роки роботи компанія Filter.ua здобула довіру тисяч клієнтів. Адже крім продажу очисного обладнання, компанія пропонує безліч додаткових послуг – монтаж та обслуговування систем очищення, нагадування про необхідність заміни картриджів та багато іншого.