Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Як почати загартовування холодною водою: поради від медиків

Як почати загартовування холодною водою: поради від медиків

Бажаєте зміцнити імунітет та захистити себе від застуд? Бажаєте покращити терморегуляційні властивості організму? У такому разі вам допоможе загартовування. Але як почати гартування холодною водою, щоб воно було корисним і не завдало шкоди організму. Ми зібрали для вас найкращі рекомендації медиків. Керуючись ними, ви точно зможете підготувати свій організм до сезону застуд! Та і не тільки. Адже загартовування також допоможе нормалізувати обмінні процеси організму, провести норму тонус судин, а також перемогти аритмію.

як розпочати загартовування

Як правильно гартуватися водою: з чого почати і як продовжити

Є ціла низка правил, які слід обов'язково дотримуватися. Інакше є ризик не лише захворіти на застуду, а й завдати шкоди іншим органам. Тому обов'язково прочитайте рекомендації, як правильно гартуватися водою. Починати (та й взагалі проводити) загартовування слід повністю здоровим людям. Протипоказана процедура тим, у кого:

  • є будь-які застуди;
  • на поверхні шкіри є рани, особливо якщо йдеться про гнійні ушкодження;
  • діагностовано підвищений очний тиск;
  • є різні недуги серця - тахікардія, ішемія, серцева недостатність.

А ось тим, у кого звичайна гіпертонія або знижений тиск, а також ті чи інші проблеми в діяльності нирок, потрібно проконсультуватися у свого лікаря. Одне з правил, як правильно гартуватися холодною водою - поступовість. Спочатку необхідно привчити до холодної води обличчя. Спочатку вмивання водою кімнатної температури, а потім поступове зниження її температури до холодної. Потім переходьте до всього тіла - теж спочатку потрібно використовувати воду кімнатної температури, щодня знижуючи її.

Чи ухвалили остаточне рішення проводити загартовування? Тоді ні кроку назад! У будь-яких умовах, у будь-який день тижня, у будь-якому місці. До речі, одним із побічних ефектів процедури є нежить. Але не варто його боятися та припиняти загартовування. Паузу потрібно зробити лише у разі підвищення температури тіла.

Як правильно гартуватися холодною водою: кілька варіантів процедури

Існує три найбільш популярні варіанти загартовування. Хоча такий екстремальний варіант, як моржування, ми навіть розглядати не будемо!

Обтирання – береться рушник і змочується у не надто холодній воді. Потім енергійно розтираються шия, спина, груди протягом двох хвилин до відчуття тіла. Потім усі дії повторюються з нижньою частиною тіла. До речі, тут також потрібно переходити до низької температури неспішно, поступово – спочатку 34 градуси, а потім кожен десять днів знижувати її на п'ять градусів. У результаті, через три місяці ви зможете вже робити обтирання холодною водою.

Обливання - зрозумілий метод. Для новачків слід «стартувати» з часткового обливання вранці. Наприклад, з рук та ніг. Звичайно, також все потрібно робити поступово, знижуючи температуру води в середньому на п'ять градусів кожні 10 днів. Однак температура повітря в приміщенні повинна бути не менше 20 градусів у будь-якому випадку.

Контрастний душ дозволяє суттєво зміцнити тонус судин. Початківцям слід починати з 10-20 секунд холодного душу, а потім стільки ж гарячого. Три повторення. Збільшувати тривалість циклу на 10 секунд потрібно кожні 10-20 днів. Для новачків мінімальна температура холодної води – не нижче 28 градусів. Потім її можна знизити і до 15 градусів.

Ну і не забувайте, здоровий спосіб життя це не тільки загартовування та фізичні навантаження, а й корисне харчування та корисна чиста вода, яку ви можете отримувати прямо з-під крана у себе вдома за допомогою сучасних систем фільтрації. Наш магазин пропонує широкий асортимент як фільтрів для побутової води, так і питних фільтрів тонкого очищення. Зокрема, у каталозі представлені фільтри води для квартири, що справляються з усіма видами забруднювачів.

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка