Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Хімічні забруднювачі у воді: результати досліджень Пітера Картрайта

Хімічні забруднювачі у воді: результати досліджень Пітера Картрайта

У своїй статті «Нові проблеми забруднення питної води» дослідник із США Пітер Картрайт детально описує проблематику забруднення питної води. Здебільшого він спирається на дані, отримані у Сполучених Штатах Америки. Проте загалом слід визнати – подібні тенденції спостерігаються у всьому світі. У тому числі й в Україні.

Які вимоги до якості питної води в США

Як зазначає П. Картрайт, вода практично з будь-якого джерела, чи то свердловини, річки, озера, океану, чи випадає у вигляді опадів, потребує певної обробки. Тільки після цього вона стає питною.

Вимоги щодо якості питної води сформульовані у спеціальних природоохоронних регламентуючих документах, таких як Акт про безпеку питної води Агентства з охорони природного середовища США, ухвалений у 1974 році.

проблематика питної води

На даний момент цей акт регулює вміст у воді близько 100 забруднюючих речовин. Для кожного з них встановлені гранично допустимі концентрації, при перевищенні яких вода вважається небезпечною для пиття та приготування їжі.

Ці конкретні забруднювачі були докладно досліджені, а результати досліджень дозволили зробити висновок – проблема чистої питної води з кожним роком стає дедалі гострішою.

85 тисяч хімічних речовин

Сьогодні на планеті виробляється понад 85 000 різних хімічних речовин, багато з яких потрапляють у джерела води, у тому числі у питну воду. Хімічні речовини застосовуються для виробництва 96 % споживчих продуктів. Середньостатистичний доросла людина використовує дев'ять продуктів на день, що містять 126 різних хімічних речовин.

Миття рук, купання, душ, прання, миття посуду, використання туалету — це провокує забруднення води. Якщо стічні води надходить у муніципальну систему очищення, забруднювачі зрештою опиняються у водоймах (озері, річці тощо.). Адже саме такі водойми є джерелами питної води.

Якщо стічні води прямують до локальних систем знезараження, очищена вода просочується в землю, де вона зазвичай потрапляє у водоносний шар іншим джерелом водопостачання. Опади, що породжують стоки з газонів та сільськогосподарських угідь, також посилюють ситуацію.

Зверніть увагу!
Практично завжди вода, що стікає в каналізацію, містить забруднюючі речовини, які потрапляють в чиюсь питну воду.

Основними забруднювачами в туалетних зливах є органічні сполуки з високим біохімічним споживанням кисню (ВПК), які легко розкладаються на нешкідливі компоненти у процесі традиційного очищення стічних вод. У той же час, як описано вище, ця вода містить мікрокількості інших забруднюючих речовин. Вони переважно представлені у двох формах: розчинені органічні сполуки та мікроскопічні частинки, волокна чи інші нерозчинні матеріали.

Забруднюючі речовини у першій формі позначаються багатьма абревіатурами, найпоширенішою з яких є PPCPs – фармацевтичні препарати та засоби індивідуальної гігієни.

проблематика питної води

Багато фармацевтичних продуктів, які ми споживаємо, проходячи через організм, не повністю метаболізують і, потрапляючи в стічні води, сприяють її забруднення.

При цьому, дослідник Пітер Картрайт відзначає той факт, що американці є нацією, що найбільш зловживає ліками:

  • 70% приймають один препарат;
  • 50% - два;
  • 25% - п'ять і більше препаратів на день.

Крім того, оскільки тривалість життя зростає, споживається все більше ліків, і все більша кількість потрапляє у води.

Зверніть увагу!
У США в 2016 році було виписано майже 4,5 мільярда медичних рецептів на ці препарати.

Але крім фармацевтичних, існують інші джерела забруднюючих речовин — їжа, зубна паста, штучні підсолоджувачі, кофеїн, вітаміни, а також косметика, лосьйони, сонцезахисні креми, парфуми, дезодоранти. Цей список можна продовжувати та продовжувати.

Як зазначалося вище, такі речовини в повному обсязі переробляються у організмі, тож у результаті потрапляють у стічні води. Вже звідти вони проникають у землю, у відкриті водні джерела, джерела питної води та організм тварин, в рослини.

фармацевтичні забруднювачі

Тому, говорячи про забруднення води, слід додавати – проблема має комплексний характер. Адже негативні речовини проникають буквально скрізь. Тому необхідно підвищувати якість очисного обладнання, що обробляє стоки, знижувати рівень використання хімічних препаратів та використовувати якісніше обладнання для очищення питної води. Наприклад, сучасні системи зворотного осмосу або купити проточні фільтри – наші консультанти допоможуть вам під час вибору ефективного фільтра.

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка