Один з найбільш популярних різновидів очисного обладнання — магістральні фільтри. Вони монтуються безпосередньо в систему трубопроводу. Головна характеристика таких моделей — висока пропускна здатність. Щохвилини, залежно від моделі, магістральні фільтри для води готові очищати до 50-ти літрів води. Тому вони можуть використовуватися не тільки в маленьких квартирах, а й великих приватних будинках, різних громадських установах.
Важливо розуміти, що таке магістральний фільтр, оскільки він монтується безпосередньо на введенні труби в будинок, що дає змогу отримувати очищену воду з усіх кранів. Такі системи очищення захищають від великих забруднювачів, домішок певного типу. Однак використовувати воду після очищення магістральним обладнанням для пиття і приготування їжі, напоїв — не рекомендується. Необхідне ще тонке очищення води, особливо якщо вона подається з комунального трубопроводу або неглибоких приватних свердловин.
Зверніть увагу!
Фільтри зазвичай призводять до падіння тиску в мережі. Сучасні магістральні моделі змінюють його лише незначно — приблизно на 0,1-0,5 БАР.
Чому так важливо використовувати магістральні фільтри
Використання магістральних фільтрів дає змогу захистити побутову техніку, сантехніку, а також людський організм від домішок такого типу:
- механічних — піску, мулу, окалини, іржі тощо;
- солей жорсткості;
- зайвого заліза;
- хлору;
- сірководню.
Таке попереднє видалення дуже важливе, навіть якщо ви використовуєте фільтри тонкого очищення. Адже вода, яка використовується в побутових цілях, але не пройшла попередньої підготовки, також може чинити негативний вплив на організм людини.
Наприклад, під час купання, прийняття душу шкіра і волосся, органи дихання страждатимуть від таких видів забруднювачів, як:
- механічні частинки;
- пари хлору;
- сірководень;
- солі жорсткості.
Природно, страждає від неї і побутова техніка. Наприклад, солі жорсткості відкладаються у вигляді накипу на нагрівальних елементах пральних машин, посудомийних машин тощо, що призводить до їхньої передчасної поломки. Зважені частинки можуть призводити до забивання кранів і побутової техніки, а також до пошкоджень систем тонкого очищення води. Щоб запобігти цим проблемам, корисно встановити фільтр для очищення води від заліза, який ефективно усуває шкідливі домішки та подовжує термін служби обладнання.
Який магістральний фільтр вибрати
Існують різні види магістральних фільтрів для води. Вони використовуються залежно від типу домішок, що переважають у воді. Відповідно до цих забруднювачів вони і називаються:
- Пом'якшувачі — спрямовані на позбавлення води від солей жорсткості і, відповідно, її пом'якшення. Діють за принципом іонного обміну — вода, проходячи через наповнювач, примусово віддає іони жорсткості, а отримує іони м'якості.
- Системи комплексного очищення — спрямовані на видалення п'яти основних забруднювачів. Серед яких амоній, солі жорсткості, залізо, пестициди.
- Фільтри для очистки від заліза — борються із залізом, що надміру міститься у воді.
- Фільтри від сірководню — не варто думати, що неприємний запах не проблема. Насправді сірководень небезпечний! З ним потрібно боротися.
- Фільтри від хлору та органіки — як наповнювач у таких моделях використовується активоване вугілля, що отримується зі шкаралупи кокосового горіха.
- Фільтри механічного очищення — видаляють зважені частинки, розмір яких перевищує від 5 до 100 мікрон (залежно від моделі фільтра).
Фільтри магістрального очищення бувають як для гарячої, так і для холодної води. Для гарячої переважно використовується обладнання для видалення механічних частинок і солей жорсткості, а також хлору. Це дає змогу захистити побутову техніку та опалювальне обладнання від ушкоджень великими частинками та відкладень накипу, а також ваше тіло та волосся від хлору під час купання. Для ефективної фільтрації холодної води рекомендується встановлювати магістральний фільтр для холодної води, який забезпечить додатковий захист і поліпшить якість питної води.
Основна відмінність фільтрів для гарячої води полягає в тому, що вони виготовляються зі спеціальної сировини. Такий пластик стійкий до тривалого впливу високої температури, не плавиться й не руйнується протягом багатьох років. Очисні елементи також стійкі до високої температури. Вони виготовлені зі спеціальних полімерів, завдяки чому свої очисні властивості зберігають протягом тривалого часу.
Зверніть увагу!
Магістральні фільтри для гарячої води можна використовувати і для очищення холодної. А ось навпаки — суворо заборонено!
Зазначимо, що в магістральних фільтрах використовуються картриджі різного типу і розміру. Обов'язково враховуйте це під час вибору витратних матеріалів, щоб купити саме ті, які потрібні вам.
Підсумок
Фільтри магістрального типу призначені для видалення великих домішок і попередньої водопідготовки. Вони не роблять воду придатною для пиття, але істотно підвищують її споживчі властивості. Якщо ви хочете зрозуміти, що таке магістральний фільтр для води, зверніть увагу на його основні функції та особливості. У каталозі компанії Filter.ua представлені різні види магістральних фільтрів і витратні матеріали до них. Менеджери компанії допоможуть вам оформити замовлення і забезпечать оперативну відправку обладнання за вказаною вами адресою. Більш детально про різні моделі й про те, як вибрати фільтр магістрального типу для гарячої води, читайте в окремій статті на нашому сайті: як вибрати фільтр магістрального типу для гарячої води.