Мова:
Укр
Укр
Рус
Місто:
Пн-Пт   9–18     Сб   10–18     Нд   10–18 (Call-Center)
0
0

Кошик: порожньо 0 товарів 0

067 489 49 42
Безкоштовно по Україні

Чим страшне глобальне забруднення води?

Чим страшне глобальне забруднення води?

Щодня 14000 людей у світі гине через неякісну воду. Згідно зі статистикою, понад 41% річок, озер та морів США забруднені, у Китаї це значення навіть вище і становить 70%.

У 2005 році після вибуху нафтохімічного заводу в річку Сунгарі потрапило 100 тонн бензолу і цей злочин так і залишився б безкарним, якби не міжнародне співтовариство, яке вчасно підняло тривогу. І подібні події відбуваються по всьому світу, в тому числі й в Україні, але десь вони висвітлюються більше, а десь залишаються поза увагою.

Факти

  • Використання води у світі: 70% - для зрошення, 22% - у промислових цілях та всього 8% для домашнього використання;
  • Нестача чистої питної води та погана санітарія загрожує такими захворюваннями, як діарея, малярія та холера;
  • Від низькоякісної питної води страждає майже половина людства. Щороку від цього хворіє до 250 мільйонів людей, від 5-10 мільйонів – смертельні випадки;
  • У країнах, що розвиваються, до 70% виробничих відходів скидається в річки без очищення;
  • Звичайний круїзний лайнер за тиждень виробляє майже 4 мільйони літрів брудної рідини, що надходить з раковин, душових, посудомийних та пральних машин, майже 800 тисяч літрів стічних вод, понад 8 тисяч кілограм твердих і токсичних відходів від хімчисток і відходів фотопроявки, рідини;
  • Водні джерела часто страждають від розливів нафти. Так, найбільший розлив нафти за всю історію людства стався в Іраку, коли в Перську затоку було навмисно викинуто близько 800 тисяч літрів сирої нафти під час війни в Перській затоці.

Результат забруднення води може бути катастрофічним, все залежить від концентрацій, характеру хімікатів та місця забруднення. Більшість річок у містах та селищах сильно забруднені. Основні причини: законне та незаконне скидання хімікатів, а також недостатня фільтрація.

Загибель водної фауни

Від забруднення води насамперед страждає фауна. Мертву рибу, чайок, крабів, дельфінів та інших тварин часто знаходять викинутими на берег, що свідчить про різке погіршення стану навколишнього середовища та неможливість адаптуватися.

Порушення харчових ланцюжків

Дрібні тварини споживають такі хімікати, як кадмій і свинець, пізніше цими дрібними вже хворими тваринами харчується риба і ракоподібні, які теж заражаються і так хвороби йдуть все вище харчовим ланцюжком, а останній у цьому ланцюжку - людина.

Руйнування екосистем

Усі живі істоти тісно пов'язані між собою. Якщо один вид тварин буде знищений в результаті недбалого ставлення людини до природи (забруднення навколишнього середовища), то від цього постраждають інші види і, зрештою, вони можуть стати вимираючими.

Хвороби

Людина дуже схильна до хвороб, пов'язаних з поганою якістю питної води. Вживаючи в їжу отруєну хімікатами рибу людина може захворіти на гепатит. У більшості бідних країн не рідкість спалаху холери та захворювань, які пов'язані з нестачею безпечної питної води.

Висновки

В Україні ситуація безумовно краща, ніж в Африці, проте наші методи очищення водопровідної води більш ніж не досконалі. Хлор, нафтопродукти, органіка, пестициди, ПАР — це невід'ємна частина нашої водопровідної води. Щоб захистити себе та свою сім'ю, використовуйте фільтри для води Наша вода, які виробляються в Україні відповідно до європейських стандартів та відрізняються демократичною вартістю.

Ваша оцінка:
1 2 3 4 5
0
Оцініть, будь ласка