Всі ми знаємо, що брудне повітря шкідливе для організму, але які органи страждають насамперед і які захворювання може провокувати брудне повітря? Ми зібрали для Вас останні новини дослідних центрів Америки та Європи.
Хвороби серця
Американські фахівці довели, що на здоров'я серця крім способу життя, раціону харчування та спадковості впливає якість повітря. За підсумками дослідження, яке проводилося в 250 містах світу, ризик виникнення серцевих захворювань вищий у тих містах, де вища концентрація вихлопних газів та забруднюючих речовин у повітрі.
Забруднене повітря насичене такими домішками, як альдегіди, озон та нітрати. Потрапляючи в легені, частинки забруднень всмоктуються в кров, підвищують рівень холестерину, артеріальний тиск – це провокує утворення тромбів і бляшок, які порушують роботу серця.
Онкологічне захворювання
За даними дочірньої структури Всесвітньої організації охорони здоров'я, з 2010 року налічується понад 223 тисячі випадків онкологічних захворювань легких та дихальних шляхів через забруднене повітря. Серед джерел забруднення повітря викиди вугільних електростанцій, відходи промисловості, токсичних виробництв, вихлопні гази автомобілів, радіація, тютюновий дим.
Серед країн із найбільш забрудненим повітрям: Індія, Китай, країни північної Африки. Але і в цих країнах становище не безвихідне, адже існують системи для покращення якості повітря .
Порушення нервової системи
Згідно з результатами американських досліджень, великі частинки забруднень повітря виводяться з кашлем, тому не становлять небезпеки. Що ж до найдрібніших домішок повітря, то потрапляючи в легені вони всмоктуються в кровотік. Доктор Дебора Корі-Слехтаоні – організатор експертної комісії Американської асоціації розвитку науки.
Вона повідомила, що на підставі результатів тестів на мишах було виявлено, що при дії забрудненого повітря можуть розширюватись шлуночки головного мозку (особливо бічні шлуночки). При таких змінах нервова система розвивається не повністю, через подібні порушення може виникати аутизм та шизофренія.
Брудне повітря небезпечніше тютюнового диму
У Швеції вчені довели, що забрудненість озонового шару може призвести до передчасних пологів. Група експертів з Університету Флориди провела аналіз впливу екологічної обстановки на перебіг вагітності 22 тисячі жінок. З'ясувалося, що вихлопні гази автомобілів та викиди промислових відходів в атмосферу підвищують ризик гіпертонії у вагітної.
Доктор Хіаохі Сюй, доцент кафедри епідеміології, заявив, що навіть тютюновий дим не настільки небезпечний для здоров'я майбутньої мами, як усі забруднення, що містяться у повітрі. Вчені радять бути особливо акуратним у період першого-другого триместрів, якщо немає можливості провести на природі весь період вагітності або купити очищувач повітря.