Іноді навіть досвідчені розвідники акваріумних рибок не можуть чітко відповісти на питання, як підміняти воду в акваріумі, щоб вона залишалася ідеальною для життя безмовних вихованців та їх розмноження.
Якщо ви збираєтеся заводити рибок, то ця стаття буде корисною вам, адже в ній ми докладно розглянемо, як часто слід проводити заміну води в акваріумі.
Чотири типи акваріумів
Отже, для початку зазначимо, що всі акваріуми можна умовно поділити на чотири категорії:
- новий;
- молодий;
- середній;
- старий.
Кожній категорії притаманний окремий біологічний баланс та мікрофлора. З зазначених вище категорій потрібно визначати частотність зміни води.
новий
Відразу після того, як ви його придбали, налили туди води, помістили декорації, водорості та запустили рибок, акваріум отримує відносно почесний статус нового. У ньому середа ще невизначена до кінця, вона нестійка, тому рекомендується втручатися в неї якомога рідше. Так, перші вісім-десять тижнів воду взагалі не можна міняти.
Молодий
Таким акваріум стає через місяці після запуску у нього рибок. Підміну води потрібно здійснювати поступово – приблизно по одній п'ятій частині кожні два тижні. Або по одній десятій частині від загального обсягу води, але щотижня.
Також під заміні слід забезпечити чистку дна, щоб видалити з нього все сміття, і шибок, щоб повернути їм прозорість.
Середній
До таких належать ті акваріуми, якими користуються щонайменше півроку. Нашкодити досягнутому за місяці вмісту рибок біологічній рівновазі, що утворився в акваріумі, практично неможливо, якщо, звичайно, не робити це навмисно.
Підміну води потрібно проводити так само, як і в молодому, не забуваючи видаляти сміття та очищати стінки.
Старий
Старіє акваріум приблизно через 12 місяців, як у нього було запущено рибки. У цей час дуже важливо повернути йому молодість. Тепер потрібно проводити заміну води фактично кожну десять днів, підмінюючи приблизно 20% від загального обсягу. І знову ж таки регулярно чистити дно, стінки. Це дозволить якісно, ефективно омолодити все середовище на наступний рік.
Підводячи підсумок
Тепер ви знаєте, скільки разів міняти воду в акваріумі – керуючись нашими порадами, ви зможете уникнути навіть мінімальної деградації внутрішнього середовища, не вдаючись до повного очищення.
А ось повна зміна води можлива лише у особливих ситуаціях. Наприклад, коли вона починає змінювати свій колір, стає бурою, що говорить про її цвітіння. Або коли акваріум постійно і досить швидко каламутніє, як би добре ви його не чистили. Також повна зміна води необхідна у тому випадку, якщо в акваріум були випадковим чином занесені вкрай небезпечні бактерії та мікроби. Рекомендуємо встановити фільтр для акваріума, і тоді проблем у вас буде менше.