Щодня ми п'ємо воду, використовуємо її для приготування, миття та інших побутових потреб, зовсім не замислюючись про те, що її запаси на Землі можуть незабаром остаточно вичерпатися. Адже, за оцінками деяких учених, прісна вода на планеті закінчиться раніше, ніж запаси нафти. І недарма стверджують, що всі війни майбутнього вестимуться лише за прісну воду! А вам цікаво, скільки прісної води на землі залишилося? Тоді ця стаття спеціально для вас!
Тим більше, що сьогодні чиста вода фільтри для якої продаються в спеціалізованих магазинах, має все більший попит.
Жахлива статистика
Як стверджують дослідження, сьогодні на Землі є майже півтора мільярда кубічних кілометрів води. Здавалося, нереальна цифра, але слід враховувати, що до неї входить як прісна, а й солона.
Так, понад 96% цього обсягу посідає води світових океанів. Тобто це солона вода, яка не підходить для пиття та приготування їжі. Ще близько 1% приховані підземні води. Тобто на все людство залишається лише 3% — саме такі обсяги прісної води від загальної її кількості. Що не так уже й багато. Особливо з огляду на те, що з цих 3% ще частина належить до льодовиків.
У щорічних доповідях Організації Об'єднаних Націй постійно порушується проблема нестачі питної води. Так, згідно з такими звітами сьогодні від гострої нестачі питної води страждає щонайменше кожен 10 жителів планети. І ці цифри, найімовірніше, занижені. Адже в багатьох регіонах питна вода є в достатній кількості, але її якість вкрай низька.
А ось у доповідях ООН стверджується, що близько 40% населення Африканського континенту не має доступу до чистої, придатної для споживання води.
Ще катастрофічнішу статистику наводить французька організація Solidarites International. За її даними від нестачі питної води страждає чи не кожен третій житель планети — як стверджують цифри досліджень, води не вистачає майже 2 млрд. чоловік із 7 млрд, що населяють Землю. У майбутньому ця проблема лише посилюватиметься.
Основні ризики
Звичайно, негативно на запаси питної води впливають:
- діяльність людини;
- збільшення кількості населення планети;
- зміни клімату тощо.
У багатьох країнах світу запаси питної води вже закінчуються, що обумовлено не контрольованим використанням природних багатств, а також засиллям промисловості, що негативно впливає на екологічну обстановку. Якщо вже зараз не займатися цим питанням серйозно, то, за оцінками фахівців, уже 2030 року від нестачі питної води страждатиме близько 5 млрд. осіб.
Де взяти чисту воду?
У багатьох містах України вже сьогодні виникають проблеми із водопостачанням. Найчастіше комунальні підприємства подають низькоякісну, не придатну для пиття воду.
У такій ситуації рекомендується використовувати очисне обладнання. Добре, що сучасні фільтри здатні видаляти з води всі види домішок та забруднювачів. Купити такі системи можна на сайті компанії FILTER.UA, де представлено безліч моделей різного типу. Наприклад, навіть фільтр для води грубої очистки допоможе зробити її набагато чистішою.